Rıdvan Dilmen: Beşiktaş taraftarı tarihe geçti!

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş taraftarı tarihe geçti!

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarında yayınlanan 0 Futbol programında Beşiktaş'ın 4-1 kazandığı Gençlerbirliği ...

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarında yayınlanan %100 Futbol programında Beşiktaş'ın 4-1 kazandığı Gençlerbirliği maçını değerlendirdi. Dilmen, Beşiktaş taraftarının ilk yarıdaki hakem tepkisine yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş, Süper Lig'in 17. haftasında sahasında ağırladığı Gençlerbirliği'ni 4-1 mağlup etti.

NTV'de %100 Futbol programında usta yorumcu Rıdvan Dilmen, karşılaşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Dilmen'in açıklamaları:

"Ahmet Bey'in bir açıklaması var. Federasyona tehditvari açıklamalar. Süre veriyoruz ya kayıtları açıklasınlar ya da mahkemeye gideceğiz. Ben açıkçası bu üsluba saygı duymuyorum. Beşiktaş taraftarını ise bir o kadar da tebrik ediyorum. Beşiktaş taraftarı tarihe geçmiştir bugün. Helal olsun. Beşiktaş taraftarlarına helal olsun, Fırat Aydınus ile kafa yapıyorlar. Bugün Beşiktaş taraftarı tarihe geçti. Ezilen bir hakem gördüler, içlerine sindiremediler"

"Bu maçı Beşiktaş, %99.9 kazanır. İki değişiklik yapar, çevirir. Bence Gençlerbirliği çok iyi başladı. Çok beceriksiz oyuncuları var Beşiktaş'ın. Bir şekilde maçı 9 kişi götürmek kolay değil. Zaten en önemli oyuncularından 3'ü sakat, cezalı. Bence ikinci pozisyonda VAR hakemi doğru yaptı. Kırmızı değil demem. Diyeceksiniz ki neden hakeme sallıyorsun. Vida bir faul yapıyor rakibine. Beşiktaş taraftarı niye faul vermediğini biliyor, kart vermesi gerektiğini de biliyor. Gözünün önünde faul vermiyor. Rakip oyuncu itiraz ediyor ki eder insansın. Sonra sarı kartı veriyor. Orasını kollama artık. Oyuncu küfür ettiyse asla kabul etmem. Oyuncuyu bitirdin zaten. %100 faulü vermedin, itirazı cezalandırdın sonra kollama artık"

"Beşiktaş taraftarı da Fırat Aydınus'la, Türk futboluyla, MHK ile makara yapıyor. Ahmet Bey'in yaptığı mı Beşiktaş taraftarının yaptığı mı daha acıtıcı. Bende iz bırakan Gençlerbirliği'nin oyunu ve Beşiktaş taraftarı... Bugün Beşiktaş taraftarı, güzel bir imza atmıştır. Doğru, haklı, şahane bir MHK ve hakem eleştirisi yapmışlardır"

"Atiba, görülmeyen bir kahraman gibi değil görülmemiş bir kahraman gibi oynuyor. Rıza Çalımbay, Metin, Ali, Feyyaz gibi bir iz bırakacak Beşiktaş'ta. Galatasaray'da Muslera, Fenerbahçe'de Alex kadar değerli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim"

"Beşiktaş taraftarı ne diye bağırdı, Vida'nın pozisyonunda faul vardı vermedi ve 'Eyyam yapma Fırat Aydınus' diye bağırdılar. Gençlerbirliği bağırsa ne kadar bağıracak. Yıllardır MHK konuşulur, radikal karar karar almazsanız ve gençlerin önünü açmazsanız düzelmez bu"

Son Dakika Haberleri