Rize'de Erdoğan'a protesto: Biz halkız, biz kazanacağız

Rize'nin İkizdere ilçesinde açılması planlanan taş ocağına karşı mücadele eden yurttaşlar Rize'ye dönüşü sırasında Erdoğan'ın konvoyunu "Direne direne kazanacağız", "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam"

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize’yi ziyaretinde protesto edildi. Dün ‘İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılan ve bölge halkının tepkisiyle karşılaşan taş ocağına sahip çıkan Erdoğan, ”Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez” demişti.

GECE YARISI PROTESTO: ‘DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ’

Erdoğan, İkizdere’deki temasları sonrası dün gece dönüş yoluna çıktı. Gerçek Gündem’den Serhat Yılmaz’ın haberine göre, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Rize’ye dönmek için yola çıkan Erdoğan yolda İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı. Yağmur altında bekleyen İkizdereliler, “Biz halkız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak Erdoğan’ın sözlerine tepkilerini dile getirdiler.

GENEL