Rockçılardan mazbata isyanı: Versenize ya mazbatayı

Rockçılardan mazbata isyanı: Versenize ya mazbatayı

Halkın iradesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başikanı seçilen Ekram İmamoğlu'nun mazbatasının verilmemesine gösterilen tepkilere İstanbul'un rock

Halkın iradesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başikanı seçilen Ekram İmamoğlu'nun mazbatasının verilmemesine gösterilen tepkilere İstanbul'un rock, punk ve metal müzik camiası da eklendi.

AKP'nin İstanbullu seçmenin iradesine saygı gösterip sandıktan çıkan sonucu olgunluka kabul etmesi gerektiğini belirten rock'n roll ve müzik kültürü dergisi Deli Kasap rock, punk, deri eldivenliler ve metalcileri temsilen yaptığını belirttiği ve esprili bir dille kaleme aldığı yazılı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na mazbatası bir an önce teslim edilmelidir! Bizi delirtmeyin!" dedildi:

"Yurdumuzda nihayet demokratik bir silkeleniş başladı ve düzgün, sevimli bir aday olan Ekrem İmamoğlu İstanbul belediyesi başkanlığı seçiminde halkın çoğunluğunun oyunu almayı başardı. Ancak 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen bu tuhaf yerel seçimin galibi Ekrem İmamoğlu olmasına rağmen 10 Nisan 2019 itibariyle Türkiye’nin en büyük kenti, dünyanın en büyük megapollerinden olan İstanbul’un hâlâ bir belediye başkanı “yok”. Versenize ya mazbatayı!"

AKP'nin devletin ve medyanın bütün gücünü arkasına almasına, toplumu kutuplaştırmasına, rakip parti ve ittifaka oy verenleri tehdit etmesine rağmen kazanamadığını belirten Deli Kasap dergisi, AKP'ye ve YSK'ya, "Artık bunu kabul etseniz iyi olur" diye seslendi.

10 gündür seçim sonuçlarını tanımayan iktadarın, halkın iradesini kabul etmek istemediğine dikkat çekilen açıklamada, "Rockçılar, metalciler, punklar ve popişkolar adına ilan ediyoruz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart’taki seçimi kazanan Sn. Ekrem İmamoğlu’dur" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika