RTÜK Başkanı Şahin’den İlhan Taşçı’ya ‘Sezen Aksu’ ve ‘Tarkan’ yanıtı

RTÜK Başkanı Şahin’den İlhan Taşçı’ya ‘Sezen Aksu’ ve ‘Tarkan’ yanıtı

Tarkan’ın yeni şarkısının ardından Sezen Aksu‘ya dair RTÜK tutumunu hatırlatan RTÜK üyesi İlhan Taşçı’ya RTÜK Başkanı Şahin’den yanıt geldi.

Şarkıcı Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısında geçen “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” sözleri üzerine hedef gösterilmesinin ardından RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu’nun müzik yayını yapan kanalları arayarak uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı da Tarkan’ın ‘Geççek’ şarkısının geniş yankı uyandırmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

RTÜK’ün Tarkan’ın şarkısını sessizce dinlediğini ifade eden Taşcı, “RTÜK, sevgili @tarkan’ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan ‘Muhatabım Sezen Aksu değildir’ deyince de açığa düşmüştü” dedi.

RTÜK BAŞKANI: TALİMAT YOK

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK Üyesi Taşcı’nın bu mesajını alıntılayarak “talimat” ifadelerine yanıt verdi. Sezen Aksu’nun şarkısına ilişkin RTÜK’ün televizyon kanallarına hiçbir şekilde talimatının olmadığını savunan Şahin şunları kaydetti:

“Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir lakin hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu’nun şarkısına dair RTÜK’ün hiçbir şekilde TV’lere bir talimatı olmamıştır!”

567578-3.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Medya