Rusya: Ateşkes anlaşmasına rağmen Suriye ordusuna saldırılar artışta

Rusya: Ateşkes anlaşmasına rağmen Suriye ordusuna saldırılar artışta

Konaşenkov, "Rusya ile ABD arasındaki anlaşmanın yürürlüğe girdiği altı günde sadece Suriye ordusu anlaşmaya uydu. ''Ilımlı muhaliflerin’ temsilcileriyle ateşkese ilişkin tek bir temas kurulmadı. ABD’ye yönelik tüm çağrılarımızda...

Konaşenkov, "Rusya ile ABD arasındaki anlaşmanın yürürlüğe girdiği altı günde sadece Suriye ordusu anlaşmaya uydu. ''Ilımlı muhaliflerin’ temsilcileriyle ateşkese ilişkin tek bir temas kurulmadı. ABD’ye yönelik tüm çağrılarımızda muhaliflerle temas kurmalarımızı sağlamalarını eya onlara nüfuz etmelerini söyledik. Ancak aksi bir şekilde, militanların Suriye ordusu mevzilerine ve yerleşim birimlerine yönelik saldırıları artıyor" ifadelerini kuklandı.

Durumun özellikle Halep’te kötüye gittiğini ve askeri teçhizatlarıyla militanların yer değiştirmek için geçici bir sessizliğe geçtiğini vurgulayan Konaşenkov, Halep’in kuşatma altındaki doğu bölgelerinde ve mahallelerinde zırhlı araçların görüldüğünü belirtti. ''ABD, MUHALİFLER ÜZERİNDE NÜFUZUNU KULLANMALI’ Bu gelişmelerin Rusya’nın militanların büyük çapta bir saldırı gerçekleştirmek için güç topladığı yönündeki uyarıları doğruladığını belirten Konaşenkov, ABD’nin ılımlı muhaliflerle teröristleri ayırt edemediğini ve muhalifler üzerinde nüfuzunu kullanması gerektiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya