Şaban Vatan, Rabia Naz’ın komisyon raporuna isyan etti!

Şaban Vatan, Rabia Naz’ın komisyon raporuna isyan etti!

TBMM Rabia Naz Vatan ve Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu, taslak raporunu hazırladı. Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan raporuna tepki gösterdi.

TBMM Rabia Naz Vatan ve Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu, taslak raporunu hazırladı. Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan raporuna tepki gösterdi.

12 Nisan 2018'de Giresun Eynesil'deki evinin önünde yaralı bulunan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz'ın ölüm nedenine ilişkin ihtimallerin değerlendirildiği komisyonun taslak raporunda "Rabia Naz Vatan'ın ikametinin bulunduğu binanın terasından yan tarafta bulunan fındıklık alana düşme sonucu gerçekleşme ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğu değerlendirilmektedir" görüşüne yer verildi.

Komisyon üyelerinden HDP Ankara milletvekili Filiz Kerestecioğlu "Komisyonun taslak raporunun kendilerine ulaştığı gün basına sızmasını" eleştirerek "Üzerine çalışmamız gerekirken rapor bitmiş gibi yapılan haberler, sahici çabalara zarar veriyor" ifadelerini kullandı.

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan hazırlanan taslak rapora ilişkin, hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz, TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı ve AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu'nun bu süreçte hiçbir görüşme gerçekleştirmediğini delillerin karartılmaya devam edildiğini söyledi.

"Rapora tam hali verilmemiş. Cengiz Aydoğan ile hiçbir görüşme yapılmıyor. Gelinen noktada hiçbir konuya açıklık getirilemedi. Demirören Haber Ajansı daha önce yalan haber yapmıştı. Gündeme getirmiştim bu konuyu kendisinden hala bir açıklama göremedim. Taleplerimiz yerine getirilmedi. Bayramdan sonra toplantı yapılacağı bir değerlendirme alınacağını öğrendim. Cumhuriyet Başsavcısı Abdürrahim Alan'ın Rabia'nın ölümü için araç çarpması diyemeyiz dediğini biliyorum. Kamuoyunu oyalama süreci devam ediyor. Cemal Enginyurt, bir canlı yayında verdiği röpörtajda sol ayak parçalanmış diyor, elbiselerinde sürtünme durumu yok diyor. Meclis komisyonuna tüm bunlar sorulmuş. Saklanmaya devam ediliyor. Ayrıca inceleme polisi Selim Aktaş zaten ifadesinde çanta görmediklerini itiraf etmişti. İkincisi Selim Aktaş herhangi bir ize bulguya rastlamadığını söylüyor düşmeyle ilgili olarak. Kasıtlar ortada, talimatlı bir durum çevirmişler. Otopsiyi inceleyen savcıdan aldığımız bilgiler rapora işlemedi. Her şeyiyle oynanmış. Bu komisyon yalnıza Rabia Naz için kurulmadı tüm çocuk ölümlerini araştırmak için kuruldu.  Leyla Aydemir cinayetiyle ilgili bir şey göremiyoruz, 2,5 yaşındaki Muhammed Karslıoğlu ile ilgili de bir şey göremiyoruz. "

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika