Sabina Toziya hayatını kaybetti

Sabina Toziya hayatını kaybetti

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Hayriye Ana'sı Sabina Toziya, 75 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi senarist Bahadır Özdener sosyal medya hesabından duyurdu.

Bir süre önce beynindeki tümör nedeniyle ameliyat olan usta oyuncu Sabina Toziya (75) hayatını kaybetti.

Acı haberi EDHO’nun senaristi Bahadır Özdener duyurdu. Özdener "Çok kıymetli Sabina Toziya'yı, Rahmeti Rahman'a uğurladık.Allah'tan annemize rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadelerini kullandı.

640xauto-1.jpg

Sabina Toziya, uzun yıllar Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli rolünü canlandırmıştı.

OKTAY KAYNARCA'DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Dizide oğlu Hızır Çakırbeyli'yi canlandıran Oktay Kaynarca da Instagram hesabından usta oyuncuyla bir karesini paylaştı.

Kaynarca paylaşımında "Sınanıyor muyum bilmiyorum ama bir bildiği var sanırım Yaradanın. Tarif etmem imkansız, sadece kocaman bir boşluk kocaman bir hiçlik. Uğurlar olsun canımın içi nurlar içinde uyu" ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

640xauto.jpg

HASTALIĞI NEDENİYLE EDHO'DAN AYRILMIŞTI

Yaşanan olaylardan sonra oyuncunun rol aldığı dizinin senaryosu değiştirilmişti. Toziya'nın canlandırdığı Hayriye Çakırbeyli karakteri senaryo gereği vefat etmişti. Ünlü oyuncu da uzun yıllar rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a 179. bölümde veda etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem