SADAT hakkındaki takipsizlik kararı: Kararı veren isim Adalet Bakanı Yardımcısı çıktı

SADAT hakkındaki takipsizlik kararı: Kararı veren isim Adalet Bakanı Yardımcısı çıktı

Gazeteci Celal Eren Çelik, SADAT ile ilgili verilen bir kararın ayrıntılarını Haberalternatif'te yazdı

Son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun merkezine giderek seçim güvenliği konusunda bir sıkıntı yaşanırsa şimdiden sorumlu tutması ile birlikte SADAT yeniden tartışmaların merkezine yerleşti.

Özellikle SADAT’ın faaliyet alanları ve hizmetleri yeniden kamuoyunun gündemine gelirken SADAT’ın “Keskin Nişancı Eğitimi” ve “Gayrı Nizami Savaş Teknikleri” öğretim hizmeti vermesi kamuoyunda SADAT ile ilgili tepkiyi ve “Paramiliter yapı” algısını daha da arttırdı.

Kamuoyu bugün daha yeni yeni bu tehlikenin farkına varırken SADAT hakkında Nuri Başkapan hakkında bir vatandaşın 2020 yılında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Nuri Başkapan isimli vatandaş suç duyurusunda SADAT’ın yan kuruluşu olan ASSAM ve ASDER’in birlikte organize ettikleri “Üçüncü İslam Birliği” konferansında yapılan konuşma ve sunumlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasasını ve Anayasal Düzenini yıkmak,bölmek ve değiştirmek amaçlı bir darbe planlamakla SADAT’ı suçladı ve darbenin aşama aşama nasıl gerçekleştirileceğine dair bir “Örgütsel toplantı” yapmakla suçladı. Başkapan suç duyurusunda söz konusu toplantıda adı ASRİKA olan, bayrağı, dili, üniter yapısı ve yönetim şekli farklı bir devlet yapılanmasının planladığını belirtti.

Başkapan şeriat Anayasası ile idare edilecek yeni bir devletin olan yeni bir devletin planlarının sunumunun yapıldığı bu toplantıyı organize edenler hakkında yasal işlem başlatılmasını talep etti.

Başkapan’ın suç duyurusu ve ihbarı 2020/382 no ile resmî kayıtlara girdi.

Haberin ayrıntıları için lütfen linki tıklayınız

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem