Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş'tan 'sözleşmeli' açıklaması

Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş'tan 'sözleşmeli' açıklaması

''Çalışanların memnuniyetle karşıladığı bir düzenleme oldu"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Semih Durmuş, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya geçirileceği kararıyla ilgili, "Sözleşmeli statüde yaklaşık 600 bine yakın çalışan arkadaşlarımızın 424 binini doğrudan ilgilendiren çok önemli bir düzenleme oldu. Bunlar sadece kadroya geçmekle kalmadılar. Aynı zamanda özlük haklarına yönelik düzenlemeler de yapıldı. Çalışanların memnuniyetle karşıladığı bir düzenleme oldu" dedi.

ya yaptığı açıklamada, sözleşmeli statüde çalışanların kadroya geçirilmesinin uzun süredir mücadelesini verdikleri bir konu olduğunu söyledi. Daha önce Toplu Sözleşme görüşmelerinde bu konuda mutabakata varıldığını hatırlatan Durmuş, "Dün yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile alakalı detaylı bir açıklama yaptı. Sözleşmeli statüde yaklaşık 600 bine yakın çalışan arkadaşlarımızın 424 binini doğrudan ilgilendiren çok önemli bir düzenleme oldu. Bu arkadaşlarımızın eski çalışmışlıkları dikkate alınarak hepsi kadroya geçti. Bunlar sadece kadroya geçmekle kalmadılar. Aynı zamanda özlük haklarına yönelik düzenlemeler de yapıldı. Bundan sonraki süreç içerisinde sözleşmeli statüde çalışan arkadaşlarımızın birtakım hak mahrumiyetleri vardı. Bunların özlük haklarına yönelikte çok önemli düzenlemeler yapıldı. Bunları da önümüzdeki süreç içerisinde göreceğiz" diye konuştu.

'TÜM ÇALIŞANLARIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Durmuş, çalışanların memnuniyetle karşıladığı önemli bir düzenlemenin Kabine Toplantısı'nın ardından açıklandığını ifade ederek, "Bundan sonraki süreç içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'na gelecek. Orada gerekli görüşmeler yapılarak yasalaşacak. Çalışanların hem çalışma yaşantılarını hem de aile ve sosyal yaşantılarını etkileyen önemli düzenlemeleri içerisinde barındıran önemli bir düzenleme olmuş oldu. Ben bu düzenlemede emeği geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e, Sayın Cumhurbaşkanımıza tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bundan önce yapılmış olan çok önemli düzenlemeler de vardı. Bu onu perçinleyen, taçlandıran önemli bir düzenleme olmuş oldu" dedi.

 

Etiketler :