Sakarya’da yine aynı fabrikada üst üste patlama! 2 asker şehit, 6 yaralı var

Sakarya'da havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi. Patlamada 6 yaralı olduğu ifade edildi. Yaralıların olduğu belirtilirken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Sakarya’da bu kez havai fişek fabrikasındaki patlamamış malzemeleri taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. İlk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, 6 kişi yaralandı.

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki geçen hafta meydana gelen ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 126 kişinin de yaralandığı Büyük Coşkunlar’ havai fişek fabrikasında patlamamış atık malzemeleri taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Kontollü patlatmak için taş ocağına taşınan atık malzemenin boşaltılması sırasında meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olduğu öğrenildi,

Taşkısığı bölgesindeki patlama üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi sevk edildi, İlk belirlemelere göre patlama sırasında 6 kişi yaralandı.

TAŞOCAĞINDA İMHA EDİLECEKTİ

Edinilen bilgilere göre, Hendek’teki fabrikada patlamayan havai fişek ve diğer patlayıcılar, imha edilmesi amacıyla Adapazarı Taşkısığı mevkiinde bulunan taş ocağına getirildi. Kamyondaki patlayıcıların boşaltılmak istendiği sırada meydana gelen patlamanın sesi kentin birçok yerinden duyulurken, dumanlar gökyüzüne yükseldi. Bölgeye, çok sayıda sağlık ekini ve ambulans yönlendirildi. Yaralılar, çevredeki hastanelere sevk edilmeye başlandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: 2’Sİ İMHA TİMİNDEN 3 JANDARMA ŞEHİT OLDU

İçişleri Bakanlığı patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren Taş Ocağında, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde patlatılması maksadıyla taşıyan kamyondan indirildiği esnada, patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada; 2’si patlayıcı madde imha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 6 personelimiz yaralanmıştır” ifadesini kullandı.

SAKARYA VALİSİ: 3 ŞEHİT

Sakarya Valisi Çetin Oktay, patlamada 3 askerin şehit olduğunu, 6 kişinin de yaralandığını bildirdi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, patlamaya ilişkin bilgi verirken, “Toplantı anındayken bu patlama oldu. Daire başkanımız bilgi verdi. Söndürme işlemleri devam ediyor.  şehidimiz var. 8 civarında yaralımız var. İmha edilmek üzere götürülen mühimmat aracında bu patlama oluştu” dedi.

ARAŞTIRMA ÖNERGESİ AKP-MHP OYLARIYLA REDDEDİLMİŞTİ

Sakarya’nın Hendek ilçesinde 3 Temmuz’da meydana gelen patlamada 7 işçi hayatını kaybetmiş, 122 kişi yaralanmıştı. CHP’nin patlama ile ilgili Meclis’e verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

CHP’nin patlamaya ilişkin verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

 

 

 

loading...

Yaşam