Saldırıya uğrayan Ermeni aile, Ermenistan'a geri dönüyor

Saldırıya uğrayan Ermeni aile, Ermenistan'a geri dönüyor

İstanbul Samatya'da bıçaklı saldırıya uğrayan Ermeni aile, Ermenistan'a döneceğini açıkladı................................................

İstanbul Samatya'da bıçaklı saldırıya uğrayan Ermeni aile, Ermenistan'a döneceğini açıkladı.

31 Mayıs Cuma günü İstanbul’un Samatya semtinde Ermenistanlı Arpine Tumanyan, eşi Sarkis Tumanyanın evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açmış ve kimliği belirsiz iki kişi tarafından bıçaklanmıştı.

Maskeli saldırganlar kaçarken ‘Bu daha başlangıç’ diye bağırmıştı. Aynı ailenin kapısına daha önce de tahdit içerikli bir not bırakılmıştı.

Ermeni Haber Ajansı’nın haberine göre, Patrik vekili Başepiskopos Aram Ateşyan saldırıya uğrayan Ermenistanlı aileyi ziyaret etti. Aileye Patrikhanenin desteklemeye hazır olduğunu ifade eden Ateşyan suçluların bir an önce ortaya çıkması ve cezalandırılması konusunda süreci dikkatle takip edeceklerini ve mümkün olan her şeyi yapacaklarını söyledi.

Aile korku ortamında yaşadıklarını belirterek, çocuklarıyla birlikte Ermenistan’a döneceklerini açıkladı. Samatya’daki evlerini terk eden aile bir süredir yakınlarının yanında kalıyordu.