Şanlıurfa'da 3 kız çocuğunu taciz eden yabancı uyruklu kişi yakalandı!

Şanlıurfa'da 3 kız çocuğunu taciz eden yabancı uyruklu kişi yakalandı!

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 7, 8 ve 10 yaşlarındaki kız çocukları yabancı uyruklu bir erkek tarafından cinsel tacize uğradı. Ailelerin şikayeti üzerine tacizci erkek yakalanarak adliyeye sevk edildi. Zanlının ailesi araştırılıyor.

Alınan bilgilere göre olaylar, 27 Aralık 2021 tarihi ile 12 Ocak 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana geldi.

Sofra silkelemek için evlerinin önüne çıkan 8 yaşındaki kız çocuğu,  fırından ekmek aldıktan eve geri dönerken takip edilen 10 yaşındaki kız çocuğu ve ekmek almak için markete giden 7 yaşındaki kız çocuğu, kendisini takip eden şahıs tarafından sıkıştırıldığı çıkmaz sokakta taciz edildi.

YÜZLERCE KAMERA KAYDI İNCELENDİ

Ailelerin şikayeti üzerine çalışma başlatan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri, zanlıyı yakalamak için yüzlerce kamera kaydını inceledi. Yapılan incelemede şahsın 26 yaşındaki yabancı uyruklu E.İ. olduğu tespit edildi. Zanlı, polisin operasyonuyla evinde gözaltına alındı. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen şahıs emniyete götürüldü. Emniyete götürülen çocuklar da şahsı teşhis etti. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

ÇOCUKLARA PSİKOLOJİK DESTEK VERİLİYOR

Tacize uğrama anları güvenlik kameralarına da yansıyan çocuklara psikolojik destek verilirken zanlının eşi ve çocuğu da emniyete götürüldü. Ekipler, zanlının kendi çocuğunu da cinsel yönden istismar edip etmediğini araştırıyor. Zanlının alacağı cezaya kendi çocuğu ile ilgili olarak da ceza eklenebilir.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa