Saray ittifakında çatlak! Bahçeli Erdoğan'a Hürriyet aracılığı ile mesaj gönderdi

Saray ittifakında çatlak!  Bahçeli Erdoğan'a Hürriyet aracılığı ile mesaj gönderdi

AKP içinde İstanbul Sözleşmesi tartışması devam ederken Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök iktidarın ortağı olan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ittifakta çatlak yaratacak sözlerini yayınladı:

Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinin ardından İstanbul Sözleşmesi bir kez daha gündeme geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ise bu konuyla ilgili MHP lideri Bahçeli'nin görüşlerini sıraladı.

Muğla'da 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülmesinin ardından İstanbul Sözleşmesi bir kez daha gündeme geldi. AKP içinde İstanbul Sözleşmesi tartışması devam ederken Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök iktidarın ortağı olan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konu hakınndaki düşüncelerini aktardı.  

Özkök bugünkü yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

"Pınar Gültekin’in ölümü Türkiye’yi birleştirdi. İktidarıyla muhalefeti ile kararlı bir çıkış gördük. İktidar kanadındaki en kararlı çıkış ise MHP Genel Başkanı Bahçeli’den geldi. En önemlisi de şu: Sadece cinayeti kınamakla kalmadı. Kadınlara karşı vahşetin önlenmesinin hepimiz için artık bir şeref meselesi haline geldiğini söyledi. Çok önemli bir şey daha yaptı. Şu günlerde yeniden tartışılmaya başlanan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tavrını da ortaya koydu. İstanbul Sözleşmesi’ne bu cinayetlerin ışığında bakılması gerektiğini söyledi. * Doğal olarak bu sözleri onun İstanbul Sözleşmesi’nden yana tavır koyduğu şeklinde yorumlandı. Ben de öyle yorumluyorum. O nedenle de çok önemsiyorum. * Kadına yönelik vahşet sorunundan kurtulmak için toplumun her kesiminden bu kararlılığın gelmesi gerekiyor. Yoksa herkes kendi meşrebine uygun bahanelerle bu cinayetlere kılıf uydurmaya kalkarsa, bu vahşeti sıradanlaştırmaya, sanki adli bir vakaymış gibi bir hale getirmeye hizmet ederiz. Son söz: Kadına yönelik bu cinayetler barbarlıktır, vahşettir."

ERDOĞAN'A SUNULAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ RAPORU

YetkinReport’taki ‘İşte Erdoğan’dan fesih isteyen İstanbul Sözleşmesi raporu‘ başlıklı yazısında Murat Yetkin, “Raporun imzacıları, Erdoğan’ı kendisinin imzaya açmış olduğu kadına şiddete karşı İstanbul Sözleşmesini tutarsız iddialarla kınayıp fesih etmesini istiyorlar” dedi.  

Etiketler :