Saray kavgasına medya yasağı!

Saray kavgasına medya yasağı!

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin, Kral 2'nci Abdullah'a bağlılık yemini etti. İkilinin arasındaki gerginliğin basında veya sosyal medyada konu edilmesine ise yasak geldi.

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin, Kral 2'nci Abdullah'a bağlılığını teyit etti. Hamza bin Hüseyin'in imzaladığı mektupta "Kendimi Kral'ın ellerine bıraktım. Babalarımız ve dedelerimizin ahdi üzerine kalacağım" ifadeleri yer alıyor.

Prens Hamza, mektupta ayrıca şu ifadelere yer verdi:

"Majesteleri Kral 2. Abdullah bin Hüseyin, taşıdığı emanetle atalarının yolundan gidiyor. Anayasa ve yasalar üzerinde yükselen, şuurlu ve uyumlu halkıyla korunan ve sağlam bir şekilde kurumsallaşmış aziz bir vatanı yönetmenin sorumluluğunu taşıyor. Böylelikle, Allah'ın inayeti ve onun (Kral 2. Abdullah) yönetimi sayesinde, Ürdünlüler tüm tehlikelerin ve zorlukların üstesinden geliyor. Son iki günde yaşanan gelişmelerin sonucunda kendimi Kral'ın ellerine bıraktım. Babalarımız ve dedelerimizin ahdi üzerine kalacağım. Atalarımızdan bize verilen emanete, onların yoluna, Kral'a ve Ürdün Haşimi Krallığının anayasasına sadık kalacağım. Her zaman Kral'ın ve Veliaht Prens'in destekçisi olacağım."

Medya yasağı

Öte yandan Sputnik'te yer alan son dakika bilgisine göre; ülkenin resmi haber ajansı Petra, Kral Abdullah ve üvey kardeşi Prens Hamza arasındaki gerginliğe dair basında ve sosyal medyada içerik yayınlanmasını yasakladı.

Dünya