Saray'ın 'Cumhuriyet' videosunda cumhuriyetin kurucusu Atatürk'e yer verilmedi

Saray'ın 'Cumhuriyet' videosunda cumhuriyetin kurucusu Atatürk'e yer verilmedi

Saray'ın Cumhuriyet'in 96.yılı için hazırlanan özel videoda, kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e yer verilmedi. Türkiye Cumhuriyeti

Saray'ın Cumhuriyet'in 96.yılı için hazırlanan özel videoda, kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e yer verilmedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96. yılı için hazırlanan özel videoda yer alan yağlı boya tablolarla, Malazgirt Savaşı, Varna Meydan Muharebesi, İstanbul'un fethi, Mohaç Meydan Muharebesi, Preveze Deniz Savaşı, Çanakkale Savaşı, Sakarya Meydan Muharebesi ve Kurtuluş Savaşı'nın çeşitli cephelerine dikkat çekildi.

Tarihteki Türk devletlerinin bayraklarının dalgalandığı görüntüler eşliğinde "Öyle bir destandır ki aziz milletimizin öyküsü tarih boyunca unutulmaz zaferlerle büyüdü." sözleriyle başlayan yapım, "İnsanlıktır mirası, ecdadın izinde... Dün Asya'da ve Avrupa'da hoşgörünün ve vicdanın kadim mirasçıları, bugün Afrika ve Orta Doğu'da huzurun ve barışın tek teminatı... Azim, kararlılık, cesaret ve fedakarlıkla kurulan maziden atiye bağımsızlıkla yoğrulan Cumhuriyet'imizin 96'ıncı yılı kutlu olsun" ifadeleriyle son buldu.

VİDEODA ATATÜRK YOK

Videoda dikkat çeken bir diğer kısım ise, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan videoda Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e yer verilmemesi oldu.