Şarkıcı Edis, davayı kaybetti! 1 milyon TL'den fazla tazminat ödeyecek

Şarkıcı Edis, davayı kaybetti! 1 milyon TL'den fazla tazminat ödeyecek

Eski menajerlik şirketi, Edis Görgülü'ye sözleşmesi olmasına rağmen başka bir şirketle anlaşması üzerine dava açmıştı. Kararın belli olduğu davada, mahkeme Edis'in davacı şirkete 1 milyon 387 bin lira ödemesine hükmetti.

Edis Görgülü'ye eski menajerlik şirketi 2019 yılında kendilerinden ayrılıp ortağı olduğu Palm Records şirketine geçtiğini öğrenince 1 milyon 287 bin liralık alacak davası açmıştı. Bon prodüksiyon ve Palm Records arasında ticari defter ve kayıtlar üzerinde yapılan incelemede davacı menajerlik şirketinin Edis Görgülü'nün şirketinden alacaklı olduğuna karar verildi.

1 MİLYON 387 BİN TL'LİK DAVAYI KAZANDILAR

Yazılı açıklamada bulunan Bon Prodüksiyon Yapım Şirketi'nin sahibi Bilal Oğuz "Üç tane davamız var birini kazandık. 1 milyon 387 bini kazandık, fakat Edis ve babası dava sürecinde şirketi devrettiği için tahsilat alamıyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Bon Prodüksiyon menajerlik şirketi ile Edis Görgülü arasında 2018 yılında bir menajerlik sözleşmesi imzalandığı iddia edilmişti. 2019 yılında menajerlik şirketi ile Edis Görgülü arasında alacak verecek sorunları oluştuğu ve yolların ayrıldığı belirtilmişti. Tartışmaların ardından Görgülü'nün babasının 'Artık Edis'i menajeri ben olacağım' dediği iddia edilmişti.

Magazin