'Savcı Sayan'ın kardeşleri 15 Temmuz gazisine dayak attılar'

'Savcı Sayan'ın kardeşleri 15 Temmuz gazisine dayak attılar'

15 Temmuz Gazisi Eyüp Apak'ın, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kardeşleri tarafından darp edildiği iddia edildi.15 Temmuz Gazisi Eyüp Apak'ın, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kardeşleri tarafından...

15 Temmuz Gazisi Eyüp Apak'ın, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kardeşleri tarafından darp edildiği iddia edildi.

15 Temmuz Gazisi Eyüp Apak'ın, AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kardeşleri tarafından darp edildiği iddia edildi. Gazi Eyüp Abak darp raporu aldı ve karakolda ifade vererek AKP’li Savcı Sayan’ın kardeşleri olduğunu söylediği kişilerden şikayetçi oldu. Gazi Eyüp Abak, yaşanan olayla ilgili Odatv’ye de konuştu.

Odatv'den Fethi Yılmaz'ın haberine göre olay dün gece Ağrı’da yaşandı. Gazi Eyüp Abak karakoldaki ifadesinde, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de olduğu otobüsle Ağrı’daki Hatemoğlu Oteli’ne geldiklerini ifade etti.

Otelde, Mehmet Özhaseki ile görüşmek istediğini söylemesi üzerine, kendisine “Mehmet Özhaseki’nin danışmanıyla görüşeceksin” denildiğini ifade eden 15 Temmuz Gazisi Eyüp Abak, “Bana bunu söyleyen kişi benim üzerime yürüyerek beni dışarıya çıkarmaya çalıştı. Ben de direnince buradaki koruma polisleri ile birlikte beni otelin dışına çıkardılar"ifadelerini kullandı.

Otelin dışında yanına Cengiz Sayan’ın geldiğini söyleyen Gazi Eyüp Abak ifadesinde, “Koluma girdi ve bana ‘Ben Savcı Sayan’ın kardeşiyim. Ben sana yardımcı olayım’ dedi. Ben de kendisine ‘Git lan ne Savcı Sayan’ı ben onunla görüşmek istemiyorum’ dedim. Bunun üzerine ‘Sen kimsin lan’ dedi ve yüzümün sol tarafına yumruk attı” dedi.

İSMAİL SAYAN DA YUMRUKLADI

Gazi Abak ifadesinin devamında, İsmail Sayan’ın da kendisine yumruk attığını, tanımadığı iki kişinin kendisini dövmeye devam ettiğini, yere düştüğünde de vurmaya devam ettiklerini, Fırat Sayan’ın da kendisine yumruk attığını söyleyerek şöyle devam etti:

“Üzerimde bulunan 15 Temmuz Gazisi Devlet Övünç Madalyasının yuvarlak altın kısmı burada kayboldu.”

Kişisel eşyalarının da kaybolduğunu belirten Gazi Eyüp Abak, “Beni darp eden, bana hakaret eden ve beni tehdit eden Cengiz Sayan, İsmail Sayan, Fırat Sayan ve ismini bilmediğim iki şahıstan ve beni otelden dışarıya çıkarmaya çalışan, üzerime yürüyen ismini bilmediğim şahıstan davacı ve şikayetçiyim” dedi.

"SALDIRI PLANLI İDİ"

Odatv’ye konuşan Eyüp Abak, kendisine yönelik bu saldırının planlı olduğunu ifade etti.

Mehmet Özhaseki ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a ilişkin görüşmek istediğini anlatan Eyüp Abak, “Sıkıntılar Savcı Sayan’la ilgili. Ailesi bu yüzden beni engellemeye çalıştı. Savcı Sayan beni Ağrı’daki 15 Temmuz programlarına dahil etmedi. Ben de onlara sitem ettim. Bu sıkıntıları Mehmet Özhaseki’ye anlatacaktım. Planlı olarak bu yapıldı ve görüştürülmedim” dedi.

İşte 15 Temmuz gazisi Eyüp Abak’ın karakolda verdiği ifade ve darp raporu:

İlgili Haberler