Saygı Öztürk: ‘Menzil köyünde gönüllü emniyet mensupları da var’

Saygı Öztürk: ‘Menzil köyünde gönüllü emniyet mensupları da var’

Saygı Öztürk, Menzil tarikatının siyasi ve ekonomik gücünü Sözcü'ye anlattı. Öztürk, “Tarikatın içlerinde gönüllü olarak çalışan kamu görevlileri var.

Saygı Öztürk, Menzil tarikatının siyasi ve ekonomik gücünü Sözcü'ye anlattı. Öztürk, “Tarikatın içlerinde gönüllü olarak çalışan kamu görevlileri var. Bunlar gizli değil” dedi.

Sözcü’den Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan Saygı Öztürk, “Her şeyden önce şunu söyleyeyim, kişilerin dosyalarında Menzil diye yazmaz, bunlarla ilgili bir güvenlik soruşturması yapıldığı zaman bir tarikatta olmak da yasak değil” dedi ve “Menzil köyünde hizmet için gönüllü emniyet mensupları var” iddiasında bulundu.

Öztürk, Menzil şeyhi ile geçirdiği zamanı ve gözlemlerini katarırken ise şu ifadeleri kullandı:

“Hemen hemen her bakanlıktan bu tarikata, bu yapıya gönül veren insanlar var. Gelip oralarda çalışıyorlar. Emniyet mensuplarından gelip onların bahçesinde, ahırında tesislerinde gönüllü olarak çalışan kamu görevlileri var. Bunlar gizli saklı da değil. Kimisi diyor ki 'Ben buraya gelince huzur buluyorum, rahat oluyorum.'  Böyle bir anlayış var orada.”

“DEVLETİ ELE GEÇİRMEK KESİNLİKLE BUDUR”

Saygı Öztürk, Menzil Tarikatı’nı ziyaret eden kamu çalışanlarının sadece memur maaşıyla çalışan, bordro mahkumu denilen emekçi insanlar olmadığını ise şöyle belirtti:

“Bakanlar da var. Bakanlar gelince ne olur biliyor musun, hiç alakası olmasa bile bürokratlar da gelir. Hatta Bakan ile Şeyhlerin arasındaki yakınlığı gören o bürokrat elindeki kamu gücünü bunların lehine veya bunların istediği şekilde kullanabilir. Devleti ele geçirmek kesinlikle budur. Sonuçta bunlar da bir holding, Semerkant Holding. İhalelere de giriyorlar.

ŞİMDİ AKP’Yİ DESTEKLİYORLAR

Menzil köyünün geçmiş yıllarda CHP’Ki desteklediğini belirten Öztürk, Şimdi ise Ak Parti’yi desteklediklerini söyledi. Öztürk’ün akatardığına göre, Şeyh de AK Parti’yi desteklediklerini söylemiş. ancak Şeyh “Biz Tayyip Erdoğan’ın değil, devletin yanındayız” ifadelerini de kullanmış.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika