Seçim anketinde son durum ne? AKP, MHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek partileri ne kadar oy alıyor?

Seçim anketinde son durum ne? AKP, MHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek partileri ne kadar oy alıyor?

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada İYİ PARTİ, AKP, MHP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi ile ilgili veriler paylaştı.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı İsmail Tatlıoğlu partilerin aldıkları oylar hakkında bilgilendirme yaptı.İYİ partinin oylarında artış olduğunu belirten Tatlıoğlu,AKP, MHP, DEVA ve Gelecek partileri hakkında bilgi verdi.

''O HAİN GİREMEZ" DİYORLARDI, ŞİMDİ TEVECCÜH GÖRÜYORUZ

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti hakkında “siyasetin bu kadar kapalı, iletişimin bu kadar bariyerli olmasına rağmen” yavaş ve istikrarlı bir gelişme olduğunu söyledi. “Biz seçim bölgelerimize gittiğimizde arkadaşlarımız için ‘O vatan haini bu dükkana giremez' sözlerini duyduğumuz günlerden bugün büyük bir teveccüh gördüğümüz günlere geldik” ifadelerini kullandı

"OYUMUZ YÜZDE 12.4 VE 3. PARTİYİZ"

İYİ Parti hakkında açıklama yapan İsmail Tatlıoğlu “Yüzde 7'lerden başladık ve 31 Mart sonrasında hep üzerine koyarak gittik. Şimdi 12.4 seviyesindeyiz. Biz takip ettiğimiz kamuoyu araştırmalarının 2'sinde binde 2 gibi bir pay ile 3'üncü, diğer araştırmaya göre de yine binde 2 gibi bir payla 4'üncü partiyiz."ifadelerini kullandı.

Tayyip Bey ile AK Parti arasındaki oy farkı kapanıyor

MHP de kesintisiz bütün anketlerde 5'inci parti konumunda. Bunun sebebi, özellikle MHP'nin 24 Haziran'da oylarının yüzde 60'ını AK Parti'den düşen oylardan alması ve şimdi bu oyların İYİ Parti'ye, DEVA'ya ve Gelecek Partisi'ne mobilize olması. Bizden yeni partilere gidiş çok çok az.”AKP oylarında ise istikrarlı bir düşüş olduğunu söyleyen Tatlıoğlu, “İkinci bir şey; Tayyip Bey ile AK Parti arasındaki oy farkı kapanıyor. Esas oradaki makas önemli” dedi.

“AYASOFYA OLAYINA BİZ SİYASİ ÇARESİZLİK DİYORUZ”

Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu şöyle konuştu: “Buna biz siyasi çaresizlik diyoruz. Bunun sebebi de İYİ Parti. Bu tip hareketlerle sonuç alamayacağı bir kitle oluştu. Örneğin biz önerge verdik açılması konusunda, red verdiler. CHP Türkiye'nin siyasi yapısını çok iyi biliyor, o da o tartışmayı açmadı. Millet İttifakı birbirini açığa düşürmeden bir koordinasyonla hareket ediyor. Bu, AK Parti'ye çok yanlış yaptırıyor.”

Etiketler :