Sedat Peker' gündeme getirmişti. Aliye Uzun'un dergisinin kapağında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı de yer aldı

Sedat Peker' gündeme getirmişti. Aliye Uzun'un dergisinin kapağında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı de yer aldı

Sedat Peker’in Burhan Kuzu ile uyuşturucu baronu Zindaşti arasındaki kirli ilişkileri anlattığı son açıklamalarında iddiaların odağındaki isim Aliye Uzun olmuştu.

Peker’in açıklamalarından sonra bir video yayınlayan Aliye Uzun ise kendisi hakkında tek bir GBT olmadığını, İstanbul’un en prestijli kulelerinden birisinde “Deniz manzaralı ofisinde” Dünya ile iş yaptığını ve elini kolunu sallayarak dolaştığını belirterek “Beni neden kimse çağırmıyor?” diye sormuştu.

Uzun yayınladığı videoda aynı zamanda bir dönem yayıncılık yaptığını ifade etmişti. Aliye Uzun, Sedat Peker’in o dönemde eşini “Cemiyet hayatına sokmak” istediğini belirtirken bu amaç doğrultusunda kendisine ulaşarak eşi için  “Kapak röportajı” istediğini belirtmişti. Teklifi kabul ettiğini belirten Aliye Uzun Sedat Peker’in eşi Özge Peker’in kapak konuğu olduğu dergiyi de videoda göstermişti.

Aliye Uzun’un sahibi olduğu BUSINESS WOMAN isimli dergide Sedat Peker’in eşi Özge Peker’in kapak konuğu olması tartışma yaratmıştı.

DİKKATLERDEN KAÇAN DİĞER KAPAK KONUĞU…

Ancak Aliye Uzun’un videoda gösterdiği ve  “YILIN ANNELERİ-MOTHERS OF THE YEAR” başlığı ile verilen BUSINESS WOMEN DERGİSİ’nin kapak konuğu sadece Sedat Peker’in eşi Özge Peker değildi.
Celal Eren Çelik'in haberine göre derginin o sayısında Aliye Uzun’un dergisi tarafından “YILIN ANNESİ” seçilerek (?) kapak konuğu yapılan bir diğer isim ise kamuoyunun dikkatinden kaçtı… O isim ise AKP’nin 22. ve 23.dönemde Konya milletvekili olan Ayşe Türkmenoğlu’ydu.

aliye.jpg

Ayşe Türkmenoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden birisi olarak bilinmekte. Türkmenoğlu 2016 yılından bu yana ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı.

Haberin devamı için lütfen linki tıklayınız