Sedat Peker'in 'Orhan Adıbelli cinayeti' paylaşımı: Ölüm emrini Tolga Ağar’ın ortağı verdi

Sedat Peker'in 'Orhan Adıbelli cinayeti' paylaşımı: Ölüm emrini Tolga Ağar’ın ortağı verdi

Sedat Peker, Mehmet Ağar’ın Mübariz Mansimov’un açıklamalarına yanıt vermesinin ardından Mehmet Ağar’a yönelik paylaşımlarına devam ediyor.

 

Sedat Peker, danışmanı Emre Olur’un hesabından Kayseri’deki Orhan Adıbelli cinayetinin azmettiricisinin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ın ortağı olduğu iddiasında bulundu.

Bu kez de Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ı hedef alan Peker yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli dostlarım, Orhan Adıbelli’nin ölüm emrini veren aslında Murat Boyracı’dır. Murat Boyracı’da Tolga Ağar’ın ortağıdır dediğimde bazıları inanmadı. Seher Yaşayacak isimli gazeteci, bu ortaklığın resmî belgesini yayınladı. Tüm Avrupa’da aranırken yasa dışı şekilde Ahmet Nazari’ye Türk vatandaşlığına geçirdiler dedim yine inanmadınız. İran vatandaşlığını ve Türk vatandaşlığı kimliklerini de yayınladım. Orhan Adıbelli’nin oğlu da babasının oğluysa her şeyi anlatır, ne bir eksik ne bir fazla. Tüm Avrupa’da aranırken adam İstanbul’un göbeğinde Çavuşbaşı’ndaki plazasında rahatça suç işlemeye devam ediyordu dedim, yine inanmadınız. Gazeteci Seher Yaşayacak bu evrakları da yayınladı. Şimdi söyleyeceklerime de inanmayacaksınız lakin hepsi doğru, göreceksiniz.''

“TÜM AVRUPA’DA ARANAN ADAMA TÜRK VATANDAŞLIĞI VERDİLER”

Tüm Avrupa’da aranan adama Türk vatandaşlığı verdiler yetmedi bir de silah ruhsatı almaları için İzmir Valiliği’yle görüştüler. Valilik bu işte sorun yaşarız diye çekinince, tüm Avrupa’nın aradığı Ahmed Nazari’ye Eskişehir’den silah taşıma ruhsatı çıkartıldı. Bu konuda da hizmet edenlere de 100 bin dolar da hediye verildi. Rezillikler burada da bitmiyor ki. Murat Boyracı’nın ve Tolga Ağar’ın ortağı olan firari ahmed nazari çakarlı arabalarla gezerken, bir de ehliyet almak istedi. Öyle da belki kız arkadaşlarını tek gezdirmek istiyor.

“MURAT BOYRACI AHMET NAZARİ’NİN YERİNE EHLİYET SINAVINA GİRSİN DİYE BİRİNİ YOLLADI”

''Ahmed Nazari yorulmasın diye Murat Boyracı onun yerine ehliyet sınavına girsin diye Diyarbakırlı bir tanıdığını yolladı. Ancak çok basit bir sebepten iş patlayınca, Küçükçekmece Adliyesinde hem ahmed Nazari’ye hem de yerine sınava giren arkadaşa dava açıldı. Ulan maaşı namusu kadar olan gazeteciler (orijinaller baş taçı), bu anlatılanlar  doğru mu diye sorsanıza. Eskişehir valiliğine, Küçükçekmece Adliyesi’ne ben yalan söylüyorsam, beni rezil etsinler. Bütün herkes mutlu olsun, Sedat Peker’in de bir yalanı ortaya çıktı diye. Ancak ben de yalan olmaz. Bende SÖZ NAMUS…''

“SİZİN ŞEREFİNİZ YOK”

''Kayseri’de öldürülen iş adamı Orhan Adıbelli’nin cinayetini araştırsanıza! Maaşı namusu kadar olan gazeteciler, M. Ağar’ın oğlunun ortağı olan Murat Boyracı ile ölen Orhan Adıbelli arasında uyuşturucu parasından dolayı olan sorunda aracılık yapmış mı? Sizin şerefiniz yok lan.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem