Seğmenler Parkı’na bekçi baskını: İçki içmek yasak

Seğmenler Parkı’na bekçi baskını: İçki içmek yasak

Ankara’daki Seğmenler Parkı'nda gece bekçilerinin parkta içki içenlerin tek tek yanına giderek genel bilgi taraması (GBT) yaptığı, ardından da “Artık

Ankara’daki Seğmenler Parkı'nda gece bekçilerinin parkta içki içenlerin tek tek yanına giderek genel bilgi taraması (GBT) yaptığı, ardından da “Artık burada içki içmek yasak. Bundan böyle izin vermeyeceğiz. Şimdi bir kere uyarıyoruz, gidin buradan. Yoksa ceza keseriz” dedikleri belirtildi.

Sendika.Org'un haberine göre, parkta oturanların birçoğu bekçilere yasak ve ceza kararlarının yasal dayanağını sordu. Bekçiler soruyu soranlara “Kabahatler Kanunu’nun 37. maddesi gereğince” karşılığı verdi.

'EMNİYET MÜDÜRÜNÜN EMRİ'

Park sakinleri telefonlarından Kabahatler Kanunu’nun 37. Maddesine bakıp “Mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişi, 50 TL idari para cezası ile cezalandırılır” ifadesini gördüklerinde kendilerinin böyle bir suç işlemediğini, cezanın dayanaksız olduğunu belirtti.

Bekçiler ise bunun üzerine “Öyle değil o işler. Çankaya İlçe Emniyet Müdürü’nün emri. Bundan böyle parklarda içki içilmesini istemiyor” dedi.

Yasak dayatması ve ceza tehdidi üzerine park sakinlerinin bir kısmı dağılırken, bir kısmı ise kararların dayanaksızlığına tepki göstererek oturmaya devam etti. Bekçiler ise bu kişilere ceza yazmaya başladı.

Bekçilerin bu sırada kendi aralarında “Sen bunlara 2-3 tane ceza yaz, ben de şuradakilere bir 5-6 ceza yazayım da görsünler” diye konuştukları görüldü.

Bazı vatandaşlar ise ısrarlı bir biçimde tepki göstererek polisi aradı. Bununla da yetinmeyerek parkı gezdi ve tüm vatandaşlara ceza tutanaklarına imza atmama, hukuksuzluğa boyu

Ömer Ödemiş | İslam devletinin çocukları

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika