Seks işçilerinin pezevengi polis çıktı: 4 kişi tutuklandı

Seks işçilerinin pezevengi polis çıktı: 4 kişi tutuklandı

Ankara'da Hassas Bölgeleri Koruma Şubesi'nde görevli bir polisin, pasaportlarına el koyduğu 5 kadını fuhuşa zorladığı ve insan ticareti yaptığı ortaya çıktı.

Teknik ve fiziki takibin ardından G.K. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen M.E., H.M. ve A.Z. gözaltına alınmalarının ardından çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Ankara’da Hassas Bölgeleri Koruma Şubesinde çalışan polis memuru G.K.’nin zorla fuhuş ve insan ticareti yaptığı ihbarı üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 5 kadını zorla tuttuğu evde fuhuşa zorladığı belirlenen polis tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; yürütülen soruşturmada, G.K., Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 ay süren teknik ve fiziki takiple izlendi.

Yapılan çalışma sonucunda; G.K.’nin Öveçler mahallesinde bulunan 2 farklı evde aralarında aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 5 kadını fuhuşa zorladığı tespit edildi. Teknik ve fiziki takibin ardından G.K. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen M.E., H.M., A.Z., S.K. ve yabancı uyruklu M.S. gözaltına alındı.

A.Z., G.K., H.M. ve M.E Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, il dışında bulunan S.K. hakkında adli kontrol kararı verildi. Yabancı uyruklu M.S. ise Başsavcılık tarafından serbest bırakıldı.

"Burada çalışmazsanız ekmek yiyemezsiniz"

G.K. tarafından fuhuşa zorlananların ifadelerinde; G.K.’nin, yabancı uyrukluların pasaportlarını aldığını ve "Buralar benden sorulur. Burada çalışmazsanız ekmek yiyemezsiniz" dediğini söyledi.

G.K. ise ifadesinde 'maddi zorluklar çektiğini' kaydederek, fuhuşa zorlama ile insan ticareti yaptığı iddiasını reddetti. Gözaltına alınan M.S.’nin, polis memuru G.K.’nin kız arkadaşı olduğu ve 'müşteri' ayarlamada aracılık yaptığı öğrenildi.

M.H. ve H.M.’nin fuhuş yaptırdıkları kadınların kaldığı 2 ayrı evden sorumlu oldukları, bu evlerin ihtiyaçlarını karşılayarak parayı G.K. ve ortağına verdikleri tespit edildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa