Selçuk Kozağaçlı tek kişilik hücreden çıkarıldı

Selçuk Kozağaçlı tek kişilik hücreden çıkarıldı

45 gündür açlık grevi eylemi yapan Selçuk Kozağaçlı tek kişilik hücreden çıkarıldı.Kasım 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde bulunan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan eski Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı...

45 gündür açlık grevi eylemi yapan Selçuk Kozağaçlı tek kişilik hücreden çıkarıldı.

Kasım 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde bulunan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan eski Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı, tek kişilik hücreden 3 kişilik hücreye alındı.

"Hukuksuz yargılamalara ve cezaevindeki baskılara dikkat çekmek" için 45 gündür açılık grevi yapan Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, 16 aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde tek kişilik hücrede kalıyordu.

Kozağaçlı, Baro Başkanlarının ziyareti ve ardından yaptıkları HSK şikayeti sonrasında, tek kişilik hücreden çıkarılarak 3 kişilik hücreye alındı.

ÇHD, gelişmeyi Twitter’dan şu şekilde duyurdu:

“16 aydır Silivri Hapishanesi’nde tecritte tutulan Genel Başkanımız Selçuk Kozağaçlı, Baro Başkanlarının ziyareti ve ardından yaptıkları HSK şikayeti sonrasında, bugün tek kişilik hücreden çıkarılarak 3 kişilik hücreye alındı. Dayanışma için tüm dostlara teşekkür ederiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika