Selfie ölümleri arttı

Selfie ölümleri arttı

Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde bu tür durumlarla karşılaşmak mümkün. TikTok akımları gündeme otururken kimi zaman selfie çekimleri büyük merak uyandırıyor. Her iki durumda da insanlar hızlı bir şekilde hayatını kaybedebiliyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre muson yağmurlarının başlangıcı ile birlikte birçok kişi Hindistan’daki Amber Kalesi’nin gözetleme kulesine çıktı. Burada selfie çekmek isteyenler aniden yıldırım düşmesi ile karşılaştı. Açık bir hedef olan bu 27 kişi ilk etapta ne yapacağını şaşırdı.

selfie.jpg

Buradakilerden 2 kişi kuleden atlamayı tercih etti. Ancak onlar atladıktan hemen sonra yıldırım şiddetini arttırdı. Toplamda 16 kişinin yaralandığı söyleniyor. Ancak işin çok daha vahim bir boyutu var. Selfie çekmek isteyen 14 sosyal medya tutkunu yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Özellikle son dönemlerde bu tür olayların arttığı ifade ediliyor. Hem yıldırım sayısının artış göstermesi hem de bitki örtüsünün azalmaya başlaması buna neden oluyor. Ayrıca insan nüfusunun artması yine bu tür olayları yaygınlaştırıyor.

Şarjı su gibi içen bataryaların sonu geliyor: Yeni Apple çipleri batarya performansı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji