Selvi: 'Hayır diyenler terörist' dili tutmadı; Erdoğan kampanya dilini değiştiriyor

Selvi: 'Hayır diyenler terörist' dili tutmadı; Erdoğan kampanya dilini değiştiriyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında "Referandumda anlamlı bir evet çıkabilmesi için Kürt oyları hayati derecede önemli. Kamuoyu araştırma şirketleri Kürtlerin nabzını tutmaya, strateji heyeti ise Kürtleri...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında "Referandumda anlamlı bir evet çıkabilmesi için Kürt oyları hayati derecede önemli. Kamuoyu araştırma şirketleri Kürtlerin nabzını tutmaya, strateji heyeti ise Kürtleri kazanmaya yönelik politikaları belirlemeye çalışıyor. Kürtlere yönelik yeni bir yaklaşım ve dil üzerinde kafa yoruluyor" dedi.

"Bölgede devlete olan güven artıyor ama bu AK Parti’ye desteğe dönüşmüş değil" iddasında bulunan Selvi, "HDP’nin marjinal kesimi, ''Seni başkan yaptırmayacağız’ ikliminde yaşamaya devam ediyor. Buna bir de HDP’lilerin tutuklanması eklenince, en kararlı hayır kitlesini oluşturuyorlar. AK Parti, muhafazakâr Kürtleri kazanmaya dönük strateji ve dil arayışında" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın "hayır" diyenleri terörle ilişkilendirmesinin tartışmalara neden olduğunu söyleyen Selvi, "Adıyaman’da, “Sadece AK Parti, MHP değil, CHP’li ve HDP’li kardeşlerim de evet desin'' dedi. Kampanyanın dili değişiyor. Hayır diyenleri ötekileştiren negatif bir dil yerine, kucaklayıcı bir dil tercih ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun işaretini verdi" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika