Selvi, Kılıçdaroğlu'nu FETÖ'yü aklamakla suçladı

Selvi, Kılıçdaroğlu'nu FETÖ'yü aklamakla suçladı

Abdülkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim sloganı yaptığı 15 yaşındaki Berkay'ın 'Her şey çok güzel olacak' sözlerinin de darbecilere ait olduğunu iddia etti.

Yandaş Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nı FETÖ'yü aklamakla suçladı.

Bir zamanlar Fetullah Gülen'in yanından ayrılmayan Selvi, FETÖ ile birlikte uzun süre ülkeyi paralel yöneten AKP'yi aklamak için çırpındığı "Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor" başlıklı yazısında şunları yazdı: "Menderes canıyla ödedi. Demirel iki kez şapkasını alıp gitmek zorunda kaldı. Erbakan istifa etti.

 Darbe çok da darbeye direnen lider olmadı. Ta ki 15 Temmuz’a kadar. Erdoğan, darbeye karşı direnen ilk cumhurbaşkanı oldu. Darbelerle mücadele tarihinde ders olarak okutulacak bir mücadele verdi. Erdoğan aynı zamanda halkı ile birlikte mücadele verip darbecileri başarısızlığa uğratan ilk cumhurbaşkanı oldu. Şimdi 15 Temmuz’da FETÖ darbesini püskürten bir lidere çıkıp FETÖ’nün siyasi ayağı demek doğru olmuyor. O zaman Menderes de 27 Mayıs’ın siyasi ayağı mıydı? Demirel de 12 Mart ve 12 Eylül’ün siyasi ayağını mı oluşturuyordu? 

Şimdi Erbakan’a “28 Şubat’ın siyasi ayağı” mı diyeceğiz. Bu yaklaşım darbecileri temize çıkarırken darbenin mağdurlarını kirletmeye çalışmaktan başka bir anlam taşımıyor. Darbeyi önleyen Erdoğan’a FETÖ’nün siyasi ayağı demek, 15 Temmuz’u kontrollü darbe ilan etmek, elinde 15 Temmuz’un kanı olan FETÖ’yü aklamaktan başka bir anlamı olmaz. Kılıçdaroğlu, darbeyi önleyen Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor.

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

İstanbul seçimlerine Berkay isimli gencin, “Her şey çok güzel olacak” sözü damgasını vuruştu. Herhangi bir imada bulunmak gibi bir düşüncem yok. Ama 15 Temmuz gecesi Mehmet Dişli’nin “Başıma geç, Kenan Evren ol” teklifine sert tepki gösteren Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeciler tarafından derdest edilmişti. Hulusi Akar orada da darbecilere yaptıklarının yanlış olduğunu ve başarısız olacaklarını söylüyor. Bunun üzerine Ömer Faruk Harmancı darbe bildirisini uzatıp “Bunu okuyun, imzalayın. Her şey güzel olacak” diyor. Akar imza atmıyor ve “Kendinizi ne zannediyorsunuz, siz kimsiniz, başınız kim, kıçınız kim. Yeterince batağa saplandınız, hiç olmazsa bir erkeklik gösterip burada kesin” diye tepki gösteriyor. Tabi işin sonunda her şey güzel oluyor ama darbeciler açısından değil."

Yazının tamamını okumak için tıklayın