Serbest bırakılan AFP muhabiri Bülent Kılıç: Öldürülmeye çalışıldım! Malıma değil, canıma kastedildi

Serbest bırakılan AFP muhabiri Bülent Kılıç: Öldürülmeye çalışıldım! Malıma değil, canıma kastedildi

Gözaltı görüntüleri Türkiye'yi ayağa kaldıran Bülent Kılıç: Öldürülmeye çalışıldım! Malıma değil, canıma kastedildi

İstanbul Taksim'de 19. Onur Yürüyüşü'nde polisin sert müdahalesi ile gözaltına alınan AFP Muhabiri Bülent Kılıç serbest bırakıldı. 

Kılıç serbest bırakılmadan önce "Öldürülmeye çalışıldım! Malıma değil, canıma kastedildi" demişti.

İstanbul Taksim'de 19. Onur Yürüyüşü'nde polisin sert müdahalesi ile gözaltına alınan AFP Muhabiri Bülent Kılıç, Beyoğlu İlçe Karakolu’nda kendisine müdahalede bulunan polisler hakkında şikayetçi oldu.

Resmi bir gözaltı yaşamadığını bildiren Bülent Kılıç, Beyoğlu İlçe Karakolu’nda sırtına ve boynuna basan polisten şikayet olmak için avukat desteğiyle işlem yaptırdı. 

bulent-kilic.jpg

BÜLENT KILIÇ: ÖLDÜRÜLMEYE ÇALIŞILDIM

RSF Türkiye'nin  2 kez görüşme yaptığı gazeteci AFP Muhabiri Bülent Kılıç, "Ben öldürülmeye çalışıldım, savcılık sadece mala zarardan soruşturmaya izni veriyor. Polis fotoğraf makinemi tamire götürdü. Ben malından değilim, benim canıma kastedildi. İşleme itiraz ediyoruz şimdi" dedi.

TGC: Gazeteci Bülent Kılıç serbest bırakıldı                                                              

“Taksim’deki Onur Haftası etkinliklerini haber amacıyla izlerken gözaltına alınan meslektaşımız Bülent Kılıç serbest bırakıldı. Meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. #BülentKılıç’ı darp eden, fotoğraf makinesini kıran güvenlik görevlileri hakkında soruşturma açılmasını ve gerekli cezalandırmanın yapılmasını bekliyoruz

#Gazetecilik suç değildir

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv