Serbest kalan Sönmez'den ilk açıklama!

İktisatçı-yazar Mustafa Sönmez'in gözaltına alındığı öğrenildi. İktisatçı-yazar Mustafa Sönmez'in gözaltına alındığı öğrenildi.

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek sabaha doğru gözaltına alınan ekonomist Mustafa Sönmez serbest bırakıldı.

istanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, sabaha karşı saat 03:50'de gözaltınna alınan Mustafa Sönmez emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Savcılık tarafından sorgulanan Sönmez, serbest bırakıldı. Serbest bırakılan iktisatçı yazar Mustafa Sönmez'den ilk açıklama geldi.

iktisatçı Mustafa Sönmez, gözaltına alınmasına neden olan video ile ilgili Kartal Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, "Çarşı'da bir enstantane o. Orada 'Çarşı başladı' diye tweet attım. Maç atmosferini paylaşmak üzere atılmış bir tweet. Beşiktaş - Başakşehir maçının tansiyonu yüksekti o videoyu görünce onu tweetledim (retweet), ben de Beşiktaş fanatiği olduğum için onu paylaştım" dedi.

Sönmez, Bir gazetecinin "Videoyu siz mi çektiniz?" sorusuna "Hayır çekilmiş videoyu tweetledim" dedi.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Daha sonra ise Gazeteci Barış Yarkadaş'ın , "Diğer suçlamalar neydi?" sorusuna ise Mustafa Sönmez, "Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" yanıtını verdi.

Sosyal medyadan Mustafa Sönmez'in gözaltına alınmasına tepki yağdı: İşte o tepkiler:

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika