Şeriatçılardan bir 'meydan okuma' yürüyüşü daha: İstanbul'un göbeğinde hilafet sesleri

Ayasofya'nın açılışının ardından; Lozan Anlaşması'na, Cumhuriyet'e ve Atatürk'e yönelik saldırılar yoğunlaşırken bugün Siyasal İslamcılar yeni bir adım daha attı. İstanbul'da şeriatçı gruplardan hilafet yürüyüşü geldi.

Ayasofya'nın açılışının ardından; Lozan Anlaşması'na, Cumhuriyet'e ve Atatürk'e yönelik saldırılar yoğunlaşırken bugün Siyasal İslamcılar yeni bir adım daha attı. İstanbul'un göbeğinde şeriatçı gruplardan hilafet yürüyüşü geldi.

Ayasofya'nın camiye çevrilmesi sonrası şeriatçıların 'meydan okuma' yürüyüşlerinden biri daha ortaya çıktı.

Ayasofya’nın camiye çevrilerek ibadete açıldığı günü fırsat bilen şeriatçı grupların Fatih çevresinde şeriat bayraklarıyla yürüyüş düzenlediğine dair yeni bir görüntü daha ortaya çıktı. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Fatih’te Divan Yolu Caddesi üzerinde salavat getirip tekbir çeken sarıklı bir gruptakilerin elleriyle şeriatçı ‘İBDA’ örgütünün işaretini yaparak yürüdüğü görülüyor. İşçilerin en küçük bir yürüyüşüne veya herhangi bir hak arama eylemine gaz, cop ve gözaltıyla cevap veren polisin laikliği hedef alan bu gruplar karşısında ortalarda görünmeyişi ise tepki çekiyor.

Etiketler :