Şevket Kazan’ın cenaze töreninde dikkat çeken kare

Şevket Kazan’ın cenaze töreninde dikkat çeken kare

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Bakan Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan (86), tedavi gördüğü...

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Bakan Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.

Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan (86), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Adalet eski Bakanı Şevket Kazan'ın Ankara'daki Hacı Bayram Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde Erdoğan'ın Davutoğlu ve Gül ile yan yana gelmesi dikkat çekti.

ŞEVKET KAZAN KİMDİR?

7 Aralık 1933’te Sakarya’da dünyaya gelen Şevket Kazan, 1973’te Milli Selamet Partisinden Kocaeli Milletvekili seçildi ve o yıl kurulan CHP-MSP hükümetinde Adalet Bakanı oldu.

1976’da 1. Milliyetçi Cephe hükümetinde Çalışma Bakanı olarak görev yapan Kazan, 1991’de Refah Partisi’nden milletvekili oldu ve 1996’da kurulan Refahyol hükümetinde de bir kez daha Adalet Bakanlığı yaptı.

Sivas katliamı davasında sanıkların avukatlığını üstlenen Şevket Kazan, bakanlığı döneminde yapılan 1996 ölüm oruçları için, "Kantinden yemek stoklamışlar. Gizli gizli yiyorlar, numara yapıyorlar" demişti.

Politika