Sezen Aksu’dan İkizdere’deki doğa talanına tepki

Sezen Aksu’dan İkizdere’deki doğa talanına tepki

Cengiz İnşaat’ın Rize’de İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı bir açıklama yapan sanatçı Sezen Aksu, "Bizim iktidarlara verdiğimiz geçici yetki, yaşam alanlarımız ve hayatlarımız elimizden alınsın diye değil" dedi.

Sezen Aksu'nun; Rize'nin Iskencedere Vadisi'nde faaliyetine izin verilen tasocağina karşı, yöre halkinin "Doğa talani yapıldığı" gerekçesiyle verdigi hukuki direnişe ve bölge nöbetine iliskin aciklamasıdır:


"Bu memleket bizim, analarimizin, babalarimizin, cocuklarimizin memleketi ...Bizim iktidarlara verdigimiz geçici yetki, yasam alanlarimiz ve hayatlarimiz elimizden alinsin diye degil...

Halkiniza böyle davranmakta israr ederseniz, yetkinizi aşmış ve meşruiyet zeminini
kaybetmişsiniz demektir.“
Sezen Aksu

Tarkan da tepki göstermişti

İkizdere'deki direnişe sanatçı Tarkan'dan da destek gelmişti. Tarkan Twitter'de Rize'de çektirdiği iki kare fotoğrafla birlikte şu mesajı paylaşmıştı

“Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım. Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bi durun artık! Yeter!"

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem