Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası başladı

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası başladı

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon'ın ilk gününde, tek kadınlarda 2 numaralı seribaşı Naomi Osaka, tek erkeklerde ise...

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon'ın ilk gününde, tek kadınlarda 2 numaralı seribaşı Naomi Osaka, tek erkeklerde ise 6 numaralı seribaşı Alexander Zverev ve 7 numaralı seribaşı Stefanos Tsitsipas elendi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen çim kort turnuvasının ilk gün maçları tamamlandı.

Birçok favori tenisçi, 2019 Wimbledon'a ilk turda veda etti.

Kadınlar dünya sıralamasının 39. basamağındaki Yulia Putintseva, Birmingham Klasik Turnuvası'nın 2. turunda yendiği dünya 2 numarası Naomi Osaka'yı 2-0'lık skorla kez daha eledi.

Günün en ilginç maçı ise 15 yaşındaki Cori Gauff ile turnuvada 5 şampiyonluğu bulunan 39 yaşındaki Venus Williams arasında oynandı.

Açık dönemde Wimbledon elemelerini geçerek ana tabloya kalan en genç tenisçi olan Gauff, 6-4'lük setlerle sahadan 2-0 galip ayrılarak büyük bir başarıya imza attı.

Dünya 313'üncüsü Gauff,  Rus raket Anna Kournikova'nın 1996 ABD Açık'taki galibiyetinden bu yana bir grand slam turnuvasında galibiyet alan en genç kadın tenisçi oldu.

Tek erkekler ana tablo karşılaşmaları da iki büyük sürprizle başladı.

Klasmanın 221. basamağındaki Steve Darcis, 6 numaralı seribaşı Alexander Zverev'i 3-0, dünya 89'uncusu Thomas Fabbiano da 7 numaralı seribaşı Stefanos Tsitsipas'ı 3-2 yenerek 2. tura çıktı.

Unvanını korumaya çalışacak dünya 1 numarası Novak Djokovic ise Philipp Kohlschreiber'i, 3-0'la zorlanmadan geçti.