Siber güvenlik alanında Turkcell'e üç uluslararası ödül

Siber güvenlik alanında Turkcell'e üç uluslararası ödül

Dijital güvenlik konusundaki çalışmalar yürüten Turkcell'e , siber güvenlik alanında Siber Güvenlik Mükemmellik Ödülleri (Cybersecurity Excellence Awards) tarafından üç ödül verildi. Turkcell, konunun önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Turkcell'in oluşturduğu dijital güvenlik hizmetleri, siber güvenlik alanında ödül veren Cybersecurity Excellence Awards 2021 tarafından üç ödüle layık görüldü.

ÜÇ ÖDÜL BİRDEN

Turkcell, siber güvenlik konusundaki en önemli uluslararası organizasyonlardan biri sayılan Cybersecurity Excellence Awards 2021'de (Siber Güvenlik Mükemmellik Ödülleri 2021) üç kategoride birden ödül aldı. Siber güvenlik uzmanlarından oluşan jürinin kararlaştırdığı organizasyonda Turkcell, Dijital Güvenlik Servisi, "Anti-Phishing (Oltalama Engeleme)" ve "Anti-Malware (Zararlı Yazılım Engelleme)" kategorilerinde ödül aldı. Turkcell'in siber güvenlik uzmanları tarafından geliştirilen, bir DDoS Saldırı Simülasyonu olan PayDOS yazılımı ise "Breach and Attack Simulation (İhlal ve Saldırı Simülasyonu)" kategorisinde birinci oldu.

siber-guvenlik.jpg

"GELDİĞİMİZ NOKTA ÇOK DEĞERLİ VE ANLAMLI"

Siber güvenlik alanında kazandıkları ödüllerle ilgili değerlendirmelerde bulunan operatörün Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, "Kovid-19 sürecinde evlerinde kalan müşterilerimizin online olarak geçirdikleri sürelerde büyük artış yaşandı. Bu artış, siber güvenlik konusundaki risklerin de aynı oranda büyümesine neden oluyor. Dijital Güvenlik Servisimizle bu riskleri minimuma indirecek çözümler sunuyoruz. Siber Güvenlik Uzmanlarımız tarafından geliştirilen yerli çözümlerimizin uluslararası alanda böylesine önemli ödüller kazanmasını, geldiğimiz noktayı göstermesi açısından son derece değerli ve anlamlı buluyoruz. Önümüzdeki dönemde de bireysel ve kurumsal müşterilerimize daha güvenli bir internet deneyimi yaşatmak için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz" diye konuştu.

Turkcell Şebeke Teknolojileri Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını sırasında evlerinde kalan kullanıcıların çevrimiçi sürelerinde artış yaşandığını vurguladı. Bu artışın siber güvenlik alanındaki ihtiyacı da etkilediğini kaydeden Sezgin, güvenlik risklerindeki artışa değindi.

Sezgin, gerçekleştirdikleri çalışmalarla artan bu risklere karşı önlemler getirecek çözümlerin sunulduğunu söyledi. Bu konudaki çözüm çalışmaları konusunda aldıkları ödüllerin ulaştıkları seviyeyi gösterdiğini vurgulayan Sezgin, "geldiğimiz noktayı göstermesi açısından son derece değerli ve anlamlı buluyoruz" dedi.

Gediz Sezgin, İlerleyen aşamada müşterilerine güvenli internetin avantajlarını yansıtmak amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bilim Teknoloji