Şiddete uğrayan 4 yaşındaki çocuk 9 gün yoğun bakımda kaldı, anne ve üvey baba tutuklandı

Şiddete uğrayan 4 yaşındaki çocuk 9 gün yoğun bakımda kaldı, anne ve üvey baba tutuklandı

Kaldığı sevgi evinden izinli olarak gönderildiği evinde üvey babası tarafından öldüresiye dövülen ve 9 gün yoğun bakımda kalan 4 yaşındaki çocuk hayati tehlikeyi atlattı. Gözaltına alınan anne ve üvey baba tutuklandı.

Ağrı’da, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 4 yaşındaki çocuk, izinli olarak gönderildiği evinde üvey babası tarafından dövüldü. Şiddete maruz kalan çocuk 9 gün yoğun bakımda kalırken, anne Zeynep T. ve üvey baba Sıddık Taşkesen ise tutuklandı. 

Daha önce ağabeyi ile birlikte kaldığı sevgi evinden annesi ve üvey babası tarafından alınmak istenen çocuğun, ailenin isteği üzerine gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hem Kurban Bayramı’nı aile ortamında geçirmesi hem de aile ortamının incelenmesi amacıyla annesi Zeynep T. ve üvey babası Sıddık Taşkesen'e teslim edildi. 

Anne ve üvey babasına teslim edilen çocuk, iddiaya göre Kurban Bayramının üçüncü günü Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi 811. Sokaktaki evinde üvey babası Taşkesen tarafından öldüresiye dövüldü.

Kolunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan çocuk, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedaviye alındı. Hastanede yaklaşık 9 gün boyunca yoğun bakımda kalan çocuk, hayati tehlikeyi atlattı.

Yaşanan olaydan sonra anne ile üvey baba polis tarafından gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağrı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmetşafi Erim, yargı sürecinin takip edileceğini ve faillerin en ağır cezayı alması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa