Sifu'ya gösterilen yoğun ilgi Hollywood’un da dikkatinden kaçmadı

Sifu'ya gösterilen yoğun ilgi Hollywood’un da dikkatinden kaçmadı

John Wick’in yaratıcısı olan Derek Kolstad, 2022’nin en popüler oyunlarından Sifu’yu filme uyarlamak için hazırlıklara başladı.

Karma dövüş sanatlarını bugüne kadar oyun dünyasına en iyi şekilde yansıtan yapımlardan biri olan Sifu, oyun dünyasında bu yılın en hoş sürprizlerinden biri oldu. Oyun severler tarafından beğeniyle karşılanan oyun, aldığı pozitif yorumlar sayesinde kısa sürede geniş bir kitleye ulaştı ve son yılların en başarılı bağımsız oyunlarından biri oldu.

Oyunun gördüğü bu yoğun ilgi Hollywood’un da dikkatinden kaçmadı. Son yılların en başarılı aksiyon serilerinden biri olan John Wick’in yaratıcısı Derek Kolstad, Sifu’dan uyarlanacak bir film için hazırlıklara başladı. Kolstad’ın yapım şirketi olan Story Kitchen, oyunun haklarını almak için teklif veren rakiplerinin önüne geçerek oyunun film haklarını satın aldı.

John Wick

John Wick’in yaratıcısı olan Derek Kolstad, Sifu filminin senaryosunu da kendisi yazacak. Bu da film uyarlaması hakkında umutlanmamızı sağlıyor. Ancak bu filmi birkaç yıl içinde beyaz perdede görüp göremeyeceğimiz henüz kesinleşmiş değil. Çünkü her ne kadar oyunun film hakları alınmış ve senaryo üzerinde çalışılmaya başlanmış olsa da bu filmin hayata geçirilmesi için bir stüdyonun bu senaryoya yeşil ışık yakması gerekiyor.

Derek Kolstad, oyun dünyasına yabancı bir isim değil. Çünkü kendisi bir süredir klasik aksiyon oyunu Streets of Rage’in de film uyarlaması üzerinde çalışıyordu. Streets of Rage için yazdığı senaryo, kısa süre önce Lionsgate tarafından alındı.

Twitter reklam krizini atlattı

Etiketler :
Teknoloji