Snapdragon 855 Plus ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı

Snapdragon 855 Plus ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı

Yonga seti sektörünün öncü isimlerinden biri olan Qualcomm, yeni üst segment yonga seti Snapdragon 855 Plus ile teknoloji tutkunlarının

Yonga seti sektörünün öncü isimlerinden biri olan Qualcomm, yeni üst segment yonga seti Snapdragon 855 Plus ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Snapdragon 855 Plus ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı. Akıllı telefon pazarının geneline baktığımızda pek çok marka ve modelde telefonla karşılaşıyoruz. Her ne kadar bu modellerin üzerlerindeki logolar farklı olsa da pek çoğu aynı yongalardan güç alıyor. Çünkü, sektörde yonga üretimi gerçekleştiren isim sayısı hayli kısıtlı.

Apple, Huawei ve Samsung genel olarak kendi ürettikleri yongaları kullanırken, sektördeki geri kalan isimler ise MediaTek ve Qualcomm tarafından geliştirilen yonga setlerini tercih ediyorlar. Elbette Qualcomm’un bu alanda rakiplerinin hayli önünde olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Steel Series Arctis 1 oyuncu kulaklığı inceleme

Amerika merkezli çip üreticisi, genel olarak her yıl üst segmente hitap eden tek bir çip geliştiriyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Snapdragon 845 ile geçiştirilirken, bu yıl da Snapdragon 855 satışa sunulmuştu. Fakat sektördeki talepleri göz önünde bulunduran Qualcomm, pek yapmadığı bir işe imza attı. ABD’li şirket geçtiğimiz gün yeni bir üst segment yonga seti tanıttı.

Snapdragon 855 Plus ismiyle tanıtılan yeni yonga, adından da anlaşılabileceği üzere SD855’in upgrade edilmiş versiyonu. Orijinline oranla CPU tarafında yüzde yaklaşık olarak yüzde 4, GPU tarafında da yüzde 15 daha güçlü olan yonga seti, direkt olarak oyun odaklı telefonlara hitap ediyor.

X24LTE modem desteği sunulan Snapdragon 855 Plus’da X50 modem desteği ise opsiyonel olarak sunulmakta. Ayrıca RAM desteği tarafında da herhangi bir değişim söz konusu değil.