Sokak hayvanlarını kesip yiyen kadın gözaltına alındı

Sokak hayvanlarını kesip yiyen kadın gözaltına alındı

İstanbul Tuzla’da iki yıldır sokak hayvanlarını kesip yiyen F.Ç., önceki gün de sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladığı sırada, vatandaşlar harekete geçti. Yakalanacağını anlayınca kaçan F.Ç., Orhanlı Polis Karakolu...

İstanbul Tuzla’da iki yıldır sokak hayvanlarını kesip yiyen F.Ç., önceki gün de sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladığı sırada, vatandaşlar harekete geçti. Yakalanacağını anlayınca kaçan F.Ç., Orhanlı Polis Karakolu ekibi tarafından gözaltına alındı.

Kan kaybeden yaralı köpek ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde tedaviye alındı.

F.Ç. ile birlikte vasisinin de gözaltına alındığı öğrenilirken, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıkarılan saldırgan, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastaneye sevk edildi

F.Ç.’nin akıl sağlığı kontrollerinin yapılması kararıyla 21 günlüğüne hastaneye yatırılacağı bildirildi. Daha önce de kedi, köpek ve kaplumbağa gibi hayvanları katledip yiyen F. Ç., için yetkililerin  defalarca uyarıldığı ifade edildi.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) F.Ç.’yi sokaklarda elinde bıçakla ne yapacağı belli olmayan bir tehlike olarak niteledi. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı da “Bu, 2016 yılından bu yana yaşanan kaçıncı olay bilmiyoruz ama onlarca vukuatı olduğunu biliyoruz. Sokakta, parkta, okulların bahçelerinde yakaladığı sokak hayvanlarını bıçağını çıkartıp doğramaya başlıyor. Yetkilileri defalarca uyardık” dedi.