Hayata gözlerinin yuman Huysuz Virjin'in mirasını kime bıraktığı ortaya çıktı

Bir dönemin şov programına damga vuran isim Huysuz Virjin tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Huysuz Virjin, Seyfi Dursunoğlu koronavirüsten ölüp ölmediği ise henüz kesinlik kazanmadı.

1960’lı yıllarda Ramazan’da kadın kılığına girip kantolar söyledi. 70’lerde TRT’de ekrana çıktı. 90’larda özel TV’lerde Ramazan eğlencelerinin, Yılbaşı programlarının yıldızıydı. 
İşler 2007’de değişti. RTÜK el altından mesajı verdi, #HuysuzVirjin hayatımızdan çekildi.

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu'nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi. 

Ünlü Sanatçı Seyfi Dursunoğlu Kadıköy 87 yaşında hayatını kaybetti. . Huysuz Virjin'in ölüm haberi sonrası sosyal medyada binlerce kullanıcı üzüntüsünü dile getiren paylaşımlarda bulundu...

 Dursunoğlu, mirasını kime bıraktı? 


CNN Türk ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programı, sevilen belgesellerin yaratıcısı Nebil Özgentürk’ü ağırladı. Özgentürk, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 25. kuruluş yıldönümü ve Türkan Saylan anısına hazırladığı “Çağdaşlık İçin Çeyrek Asır” belgeselini Enver Aysever’e anlattı. Türkan Saylan’ın mücadelelerle dolu yaşamının konu edildiği programda, Enver Aysever , “Huysuz Virjin” tiplemesiyle tanınan Seyfi Dursunoğlu’nun bütün malvarlığını ÇYDD’ye bağışladığını açıkladı. 

Dursunoğlu yaptığı bir röportajda, mirasıyla ilgili bir soruya “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yaptığım bağışla ilgili çok konuşulsun duyulsun istemedim" demişti

 

Huysuz Virjin kimdir?

Seyfi Dursunoğlu, bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, 1970'lerden 2000'lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir sanatçıdır.S eyfi Dursunoğlu'nun çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, sonra da İstanbul’da çok mutaassıp bir ortamda geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde yatılı olarak okumaya başladı. Ancak bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesinden mezun oldu. İngiliz Filoloji’sinde başladığı üniversite öğrenimini maddi sıkıntılar nedeniyle yarım bıraktı. 

Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra SSK’da memur olur ve tam on sekiz yıl burada memur olarak çalıştı 1970 yılında Huysuz Virjin’in doğumuyla memuriyet yaşamını bitiren Seyfi Dursunoğlu böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı.

Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaştı.2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dile getirmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv