Soner Yalçın'dan çarpıcı iddia Ali Erbaş’ın elindeki kılıç neyin şifresi? 

Soner Yalçın'dan çarpıcı iddia Ali Erbaş’ın elindeki kılıç neyin şifresi? 

Sözcü yazarı Soner Yalçın tartışmaların odağındaki Ali Erbaşla ilgili sansasyonel bir yazı kaleme aldı. . Erbaş'ın elindeki kılıçlar subliminal mesaj verdiğini ifade eden Yalçın FETÖ'cülerin abant toplantısına göndermede bulundu.

Sözcü yazarı Soner Yalçın tartışmaların odağındaki Ali Erbaşla ilgili sansasyonel bir yazı kaleme aldı. . Erbaş'ın elindeki kılıçlar  subliminal mesaj verdiğini ifade eden Yalçın FETÖ'cülerin abant toplantısına göndermede bulundu. Yalçın FETÖ'cülerin biat için Gülen'in karşına böyle çıktılarını da hatırlattı.

Yalçın, "Bugün Türkiye'nin gündeminde ne var? Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi mi? Yoksa… Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya minberinden Atatürk'e lanet okuması mı? Kuşkusuz ikincisi. AKP iktidarı kendine şunu sormalı: Prof. Ali Erbaş gibi bir akademisyen Ayasofya Camii'nin açılışını, konuşmasıyla neden gölgeledi? 

Medyaradar'ın derlediği habere göre; Keza: FETÖ'nün her Abant Toplantısı'na katılan ve Dinler Arası Diyalog projesinin önemli yürütücülerinden Prof. Erbaş, minbere kılıçla çıkarak kimlere subliminal mesaj verdi?" değerlendirmesinde bulundu. 

Yalçın, “Hristiyanlıkta Reform ve Protestan Tarihi' ve 'Hristiyanlıkta İbadet' gibi kitapları yazan Erbaş, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesinin Hristiyan dünya için ne ifade ettiğini bilmiyor olamaz? 

 Bunun farkındaki dinler tarihi uzmanı Erbaş'ın elinde kılıçla minbere çıkmasını nasıl değerlendirmek gerek? Dünyanın –ve özellikle Rusya'nın kafasına- Türk devletinin fetih peşinde olduğunu mu sokmayı amaçladı? İktidar temkinli açıklamalarda bulunurken, Erbaş içeri ve dışarı kamuoyunu neden kışkırtmak istedi? AKP bu sorularla yüzleşmiyor." düşüncesini dile getirdi. 

Yalçın, "Düşünsel temellerini FETÖ'nün attığı kriptoların neler yapacağını yaşayarak görecek… Kılıç konusu bile ayrı yazıyı hak ediyor: Neyin şifresi? Mesela: FETÖ askerlerinin bağlılıklarını göstermek için Fethullah Gülen'e mezuniyet kılıçlarını hediye ettikleri unutuldu mu? FETÖ için 'kılıç' 15 Temmuz darbesinin şifresi değil miydi? Bunların hepsi tesadüf mü? Erbaş, o kılıcı nereden edindi? Sonuçta: II Mehmet-Çandarlı Halil ilişkisini hisle değil, akılla analiz etmek gerekir." ifadesini kullandı. 

Yazının devamı için tıklayın
 

İLGİLİ HABERLER:  

Uğur Dündar'dan bomba Ali Erbaş paylaşımı!

Uğur Dündar'dan bomba Ali Erbaş paylaşımı! "Bugün size bir ibret belgesi sunuyorum" dedi ve paylaştı...

Alamut Kalesi gibi tarikat yurdu

Youtube üzerinden yayın yapan Babıali TV'de Gazeteci Mustafa Hoş ve Fatma Sibel Yüksek gündem yaratacak bir tarikat gerçeğini yeniden Türkiye gündeme taşıdılar.   

Son ankette sürpriz Akşener ve Babacan detayı...

Area Araştırmanın son anketinde Deva Partisi lideri Babacan ve İYİ Parti lideri Akşener sürprizi yaşandı. Siyasi liderler konusundaki kanaatler konusunda Babacan ve Akşener'in son dönemde büyük bir sıçrama yaptığı görülüyor

İlgili Haberler
Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.