Sosyalistlerden Kadıköy’e 23 Haziran çağrısı: İstanbul için, kazanmak için buluşuyoruz!

Sosyalistlerden Kadıköy’e 23 Haziran çağrısı: İstanbul için, kazanmak için buluşuyoruz!

Sosyalistlerin, demokratların İstanbul halkının özne olduğu bağımsız bir seçim çalışması yapmak üzere bir araya geldiği İstanbul Seninle Kazanacak, 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda büyük bir buluşma düzenliyor.“İstanbul...

Sosyalistlerin, demokratların İstanbul halkının özne olduğu bağımsız bir seçim çalışması yapmak üzere bir araya geldiği İstanbul Seninle Kazanacak, 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda büyük bir buluşma düzenliyor.

“İstanbul için, kazanmak için buluşuyoruz” çağrısıyla, 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda saat 17.00’da gerçekleşecek buluşmaya Cahit Berkay ve Mustafa Kemal Çokşen ile bandosu da müzikleri ile katılacak. Buluşmaya ayrıca İstanbul milletvekilleri Oya Ersoy, Erkan Baş, Hayat Milletvekili Barış Atay, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, oyuncu Volkan Yosunlu’nun yanı sıra, İstanbul’da süren kent ve doğa mücadelelerinden, emek hareketinden, adalet mücadelesinden, kadın hareketinden, mühendis, mimar, şehir plancıları ve plaza çalışanları inisiyatiflerinden, gazetecilerden katılım olacak.

Sosyalistlerin, demokratların bağımsız, İstanbul halkının özne olduğu bir seçim çalışması yapmak üzere İstanbul Seninle Kazanacak sloganı etrafında bir araya geldiği ve gönüllü katılımlarla ilerleyen inisiyatif İstanbul’un yaklaşık 25 ilçesinde 23 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. İnisiyatifin düzenlediği, 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda saat 17.00’da gerçekleşecek “İstanbul için, kazanmak için buluşuyoruz” etkinliğinde seçimlerin son haftasının planı çıkarılacak, kazanımların nasıl korunacağı birlikte tartışılacak. Buluşma, Cahit Berkay’ın ve Mustafa Kemal Çokşen ve bandosunun katılımı ile gerçekleşecek.

23 Mayıs’ta Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen forumla kendisini duyuran ve çalışma planını oluşturan İstanbul Seninle Kazanacak inisiyatifi 23 Haziran öncesi CHP ve İstanbul gönüllüleri organizasyonu dışında sahada gönüllü katılımla ortak bir çalışma örgütleyerek İmamoğlu’na oy çağrısı yapan tek inisiyatif.

CHP’li olmayan, Millet İttifakı destekçisi olmayan ancak İstanbul halkının seçiminin tanınmadığı, 31 Mart seçimlerinden sonra “Demokrasi mücadelesinin bir gereği olarak” 23 Haziran’da sandıkta İmamoğlu’na oy verme çağrısı yapan sosyalistlerden ve çağrıya yanıt veren gönüllülerden oluşan inisiyatif 25 ilçede mahalle mahalle kapı kapı dolaşarak, pazar yerlerinde, kent meydanlarında açtığı stantlarla çalışmalarını sürdürüyor.

Gönüllü kayıtları internet üzerinden formla yapıldığı gibi, açılan stantlardan da gerçekleştirilebiliyor. Online gönüllü olmak için tıklayınız.

"SADECE OY VERMEK YETMEZ"

Seçim dengeleri ve ittifak hassasiyetleri nedeniyle dile getirilmeyenler, CHP programında yer almayan ancak yıllardır İstanbul’da AKP yönetimine karşı kentte süren mücadelenin gündemleri İstanbul Seninle Kazanacak çalışması tarafından dile getiriliyor. Özellikle sandığa katılımın az olduğu bölgelere yönelen, 31 Mart seçimlerinde oy vermemiş sol-demokrat seçmene sadece oy vermeleri değil harekete geçip aktif tutum almaları üzere çağrı yapan inisiyatif, seçim sürecinde YSK hukuksuzluklarını anlatıyor, adalet mücadelesine çağırıyor. Kent-doğa ve kadın hareketinin taleplerini, halkçı-demokratik bir yerel yönetim için yapılması gerekenleri, ulaşımdan suya, enerjiden barınma hakkına İstanbul halkının ve emeğin haklarını dile getiriyor, sadece İstanbul halkının iradesinin çalınmasını değil Kürt illerinde KHK’lı başkanların mazbatalarının YSK kararı ile ellerinden alınmasının da aynı hukuksuzluğun bir parçası olduğunu seçim çalışmalarında vurguluyor.

{{unknown}}

Saha çalışmaları dışında farklı toplumsal mücadele alanlarından ve kesimlerden gönüllüler de sesini, sözünü, taleplerini bu süreçte görünür kılmak için İstanbul Seninle Kazanacak inisiyatifi ile birlikte harekete geçmiş durumda. Üniversite öğrencileri, hukukçular, sanatçılar, gazeteciler, kadınlar, beyaz yakalılar inisiyatif içinde kendi özgün çalışmalarını yürütüyorlar.

BEYAZ YAKA BULUŞMASI

Mimar mühendis şehir plancıları ve plaza çalışanları “İstanbul dayanışma ile kazanacak” diyerek kendi özgün çalışmalarını gerçekleştiriyor. 13 Haziran’da İstanbul Maçka Parkı’nda bir etkinlikte buluşuyorlar.

"KADINLAR BULUŞUYOR"

“İstanbul kadınlarla kazanacak” diyen kadınlar 14 Haziran’da Kadıköy’de gerçekleştirecekleri etkinlikte 25 yıldır AKP kadroları ile yönetilen İstanbul’da kadın politikalarının teşhirini yapmak üzere bir araya geliyor.

{{unknown}}

Son Dakika Haberleri