Soylu-Peker kavgası: Oklar Metin Külünk'ü mü işaret ediyor?

Soylu-Peker kavgası: Oklar Metin Külünk'ü mü işaret ediyor?

BirGün Gazetesi ve İsmail Saymaz, Hürriyet baskınında Sedat Peker'den 'ricacı' olan AK Partili ismin Metin Külünk olabileceğini yazdı. Öte yandan, Külünk'ün Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi olduğu da konuşuluyor. İşte ayrıntılar...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, dün yayımladığı son videoda bir milletvekilinin ricası üzerine Hürriyet Gazetesi baskınını gerçekleştirdiğini iddia etti.

Bunun üzerine o dönem iddiaların odağındaki AK Partili Abdurrahim Boynukalın bir açıklama yaptı. Twitter'da dört paylaşımlık bir açıklama yapan Boynukalın, "Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş" ifadelerini kullandı. Boynukalın bu açıklamasını daha sonra sildi.

BirGün'den kulis haberi

BirGün'ün iddiasına göre; Hürriyet baskınıyla ilgili Sedat Peker'in bahsettiği AK Partili isim Metin Külünk. Külünk şu an AK Parti'de MKYK üyesi olarak görev yapıyor.

Bir diğer iddiaya göre ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun çarşamba akşamı TRT'de katıldığı yayında bahsettiği Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi de Metin Külünk.

Külünk, 17 günlük tam kapanmayı da sert sözlerle eleştirmişti. Bu nedenle Soylu ile Külünk arasında gerginlik olduğu konuşuluyordu.

İsmail Saymaz da Külünk'ü işaret etti

Gazeteci İsmail Saymaz da Sözcü'deki köşesine bugün bu mevzuyu taşıdı. Saymaz, Sedat Peker'in Feyzi İşbaşaran'a karakolda düzenlenen saldırıyı üstlenip "Bir AK Parti MKYK üyesinin ricası üzerine yaptım" iddiasında da Metin Külünk'ün ima edildiğini öne sürdü. Saymaz, "Oklar yine Külünk'ü gösteriyor. Külünk susuyor. AK Parti'deki görevinden istifaya tenezzül etmiyor" ifadelerini kullandı.

Dernek baskını

2020 yılının ağustos ayında, Metin Külünk'ün adamları olduğu iddia edilen şahısların, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi Derneği'ni bastığı iddia edilmişti. Dernek başkanı Murat Şahin, dernek binasını Metin Külünk'ün adamlarının bastığını söylemiş ve "Metin Külünk önce arayarak bizi tehdit etti, sonra da Milli Beka Derneği Hareketi Derneğimize 5-6 kişiyle gelerek bize saldırdı" demişti.

GENEL