Soylu yayını yerine Çukur izleyen CHP'li vekil gazetecilerle tartıştı

Soylu yayını yerine Çukur izleyen CHP'li vekil gazetecilerle tartıştı

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'nun yayınını izlemek yerine Çukur izlediğini söylemesi üzerine tepki gösteren gazetecilerle tartıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dünkü yayınıyla ilgili skandal bir paylaşımda bulundu. Bekaroğlu, programı 15 dakika sonra izlemeyi bıraktığını ve Çukur seyrettiğini söyledi. Merdan Yanardağ ve İsmail Saymaz'ı hedef alan Bekaroğlu, "Program tam bir tiyatro" dedi ve "Yanardağ ve Saymaz'ın muhalif gazeteciliği buraya kadar" ifadelerini kullandı.

Bekaroğlu'nun programı bir milletvekili olmasına rağmen izlemeyip Çukur izlemesi tepki çekti. Gazeteci Fırat Yeşilçınar, Bekaroğlu'nun paylaşımına tepki göstererek "Bunu yazan kişi Meclis'te her ay maaş alan bir milletvekili" ifadelerini kullandı. Bekaroğlu ise Yeşilçınar'a "Evet evet gerçekten maaş alıyor ve mafyadan aylık 10 bin dolar alanlarla mücadele ediyor. Peki sana ne oluyor?" sorusunu yöneltti.

Yeşilçınar ise bu yanıt üzerine "Milletvekilleri yapamadığı muhalefeti de gazetecilerden bekliyor" diyerek Bekaroğlu'nun yanıtına tepki gösterdi. Bekaroğlu ise "Tam tersi mi yoksa..." dedi.

Gazeteci Engin Acar da bunun üzerine Bekaroğlu'na yanıt verdi ve "Demek ki bir milletvekili olarak değerli zamanınızı Çukur izleyerek geçiriyorsunuz. Sanırım mafya ve mafyadan 10 bin dolar alanlarla yaptığınız mücadeleyi Çukur dizisinden esinlenerek sürdürüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

screenshot-from-2021-05-25-16-31-13.pngscreenshot-from-2021-05-25-16-31-31.pngscreenshot-from-2021-05-25-16-31-41.pngscreenshot-from-2021-05-25-16-31-58.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem