Squid Game Netflix'e 40 kat kazandırdı

Squid Game Netflix'e 40 kat kazandırdı

Netflix, dört hafta önce prömiyeri yapılan dokuz bölümlük dizi için 21,4 milyon dolar harcamıştı. Şirket, “Squid Game”in “etki değeri” dediği şeyin 40 katından fazlasını -tahmini 891 milyon dolar- elde edecek.

Şirketin verileriyle ilgil sızıntı haber sunan bir çalışanı sayesinde ne kadar kazanacağı belli oldu. Netflix, bir yorum isteğine hemen yanıt vermedi. Bloomberg’in raporuna göre, bir Netflix avukatı Bloomberg’in belgelerde yer alan gizli verileri yayınlamasının “uygunsuz” olacağını söyledi. Cuma günü Netflix, dahili verileri indirdiğini ve şirket dışında paylaştığını kabul eden bir çalışanını da kovdu. Kovulan çalışan yayın akış devinin politikalarını ihlal ediyordu. Kovula çalışanın sızdırdığı bilgiler arasında, Netflix’in iddiaya göre 24,1 milyon dolar ödediği “Squid Game” ve Dave Chappelle’in stand-up özel filmi “The Closer” için finansal veriler yer alıyordu.

Netflix 'Squid Game' sayesinde 891 Milyon Dolar değer kazanacak

Verileri sızdıran Netflix çalışanı, şirketle bir konuda ters gitmiş olmalı ki veriler sızdırıldı. Bloomberg’in raporuna göre, “Squid Game”in 17 Eylül’deki ilk çıkışından bu yana 23 gün içinde 132 milyon Netflix hanesi gösterinin en az iki dakikasını izledi. Bu izleyicilerin yaklaşık %89’u en az 75 dakika (yani birden fazla bölüm) izledi ve bunların %66’sı – veya 87 milyonu – tüm seriyi yayınlandıktan sonraki ilk 23 gün içinde bitirdi. Genel olarak, Netflix kullanıcıları 23 günlük süre boyunca 1,4 milyar saatten fazla “Squid Game” izlemiş.

Google TikTok benzeri bir uygulamaya başlıyor: Kısa videolar geliyor

Bilim Teknoloji