Starman Roadster ilk turunu tamamlamak üzere

Starman Roadster ilk turunu tamamlamak üzere

Elon Musk’ın Mars’a göndermek istediği ancak Mars’ı ıskalayan spor otomobili Starman Roadster, sonsuza kadar dönüp duracağı güneş

Elon Musk’ın Mars’a göndermek istediği ancak Mars’ı ıskalayan spor otomobili Starman Roadster, sonsuza kadar dönüp duracağı güneş sistemi turunun ilkini tamamladı.

Binlerce yıl sonra, torunlarınız uzay yolculuğu yapmaya kalkarsa ve karşılarına üstü açık kırmızı bir spor arabanın içinde uçan bir astronot maketi çıkarsa, önceden uyarın panik yapmasınlar. Bu bir şaka değil. Elon Musk’ın efsaneye dönüşen beceriksiliğinin ürünü, bir Tesla otomobil.

Musk, SpaceX’in reklamını yapmak için SpaceX roketleriyle Mars’a bir Tesla  Roadster göndermek isterken hesap hatası nedeniyle aracın Mars’ı ıskalayacağı kesinleşmişti.

Şimdi Mars’ı ıskalayan o kırmızı Roadster, Güneş’in etrafından döndü ve dünyaya yaklaşıyor. 2020 yılında Dünya’nın yakınından geçecek olan Roadster böylece güneş sistemindeki ilk turunu tamamlamış olacak. Ardından da sonsuza kadar, bir asteroid gibi güneş sisteminde dönmeye devam edecek.

En ucuz SUV modelleri Ağustos 2019