Stranger Things yeni sezonu ne zaman yayında olacak

Stranger Things yeni sezonu ne zaman yayında olacak

Merakla beklenen Stranger Things’in yeni sezonu ne zaman yayınlanacak. İşte Stranger Things 4. sezon ne zaman yayınlanacak sorusunun yanıtı.

Şüphesiz Stranger Things’in Netflix’in en popüler dizilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar yayınlanan 3 sezonu ile büyük ilgi toplayan dizi  yakında 4. sezonu ile izleyicilerin karşısına çıkacak.

Peki dizinin yeni sezonu ne zaman gelecek? Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde dizi ile ilgili bir fragman yayınlanmıştı. Yayınlanan bu fragman bir anlamda 4. sezonun da tanıtımı niteliğindeydi.

4. sezonda Eleven yani 11’in geçmişine odaklanacağız. Muhtemelen 3. sezon finalinde ortadan kaybolan Jim Hopper’ı da başaşağı dünyada izleyeceğiz.

Peki dizinin yeni sezonu ne zaman izleyiciyle buluşacak. Çekimleri tamamlanan dizinin bu yılın sonlarına doğru yayınlanacağı bilgisi sızdırıldı.

stranger-things.jpg

Sızdırılan bilgilere göre Stranger Things’in yeni sezonu 2021’in son çeyreğinde izleyiciyle buluşacak. Yani dizinin Eylül ile Aralık ayları arasında yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Stranger Things hikayesi / konusu

Stranger Things, 1980’lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana’da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır ancak gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır. Yanlışlıkla, “Baş aşağı” olarak adlandırılan alternatif bir evrene açılan bir portal yaratırlar. Bunun sonucunda, Hawkins’in bu olaydan habersiz sakinleri olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlar.

İlk sezon Kasım 1983’te Will Byers’ın Baş aşağı’ndan gelen bir yaratık tarafından kaçırıldığı tarihte başlar. Annesi Joyce ve kasabanın polis şefi Jim Hopper, Will’i aramaya başlar. Aynı zamanda, Eleven adlı psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız laboratuvardan kaçar ve Will’i bulmak için yaptıkları aramalarda Will’in arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas’a yardım eder. İkinci sezon Ekim 1984’ten itibaren başlar. Will kurtarılır ancak olayların ayrıntılarını çok az kimse bilmektedir. Will’in arkadaşları ve ailesi, Will’in Baş aşağı’ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş aşağı’nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

Popüler PS4 oyunu PC’ye geliyor

Bilim Teknoloji