Şule İdil Dere öldürüldüğü yerde anıldı

Şule İdil Dere öldürüldüğü yerde anıldı

ABC Haber Merkezi13 Mayıs 2016 tarihinde Kadıköy'deki Yoğurtçu Parkı'nda yürüyüş yaparken belediyeye ait hafriyat kamyonu tarafından ezilerek yaşamını yitiren Şule İdil Dere için olay yerindeki büstünün önünde anma toplantısı...

ABC Haber Merkezi
13 Mayıs 2016 tarihinde Kadıköy'deki Yoğurtçu Parkı'nda yürüyüş yaparken belediyeye ait hafriyat kamyonu tarafından ezilerek yaşamını yitiren Şule İdil Dere için olay yerindeki büstünün önünde anma toplantısı düzenlendi. Toplantıda İdil Dere'nin ailesi adına Damla Özdemir,  avukatı Murat Özveri, HDP milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Kent dayanışmasından Üzeyir Uludağ, ve son olarak da babası Berdan Dere birer konuşma yaptılar.

Anmada konuşan babası Berdan Dere, "bunların hiçbirini telafi edemeyiz; kaybedilen canlar yerine getirilemez ama bunların her biriyle uğraşarak mücadele ederek önleyebiliriz. Onun için, biz hem İdil'in anası için, hem de İdil'den sonra kaybettiklerimiz için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu mücadeleye destek verdiğiniz için, bu anmada yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

ffff.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem