Süleyman Soylu Mehmet Metiner'e kavgası iyice kızıştı: Şimdi de 'Münafık' iması

Bakan Soylu ve AKP'li eski vekil Metiner arasındaki kavganın yankıları sürüyor.

Bakan Soylu ve AKP'li eski vekil Metiner arasındaki kavganın yankıları sürüyor. CNN ekranlarındaki ortalığı karıştıran canlı yayın polemiğinden sonra kavga sosyal medya üzerinden devam etti. 

Soylu, AKP’li Mehmet Metiner’in sosyal medyadan  ‘Süleyman Soylu yokken ben buradaydım’  sözleri üzerine Metiner'e ayetli göndermede bulundu.  Soylu, kendi kişisel paylaşım hesabından Metiner'in sözlerini alıntılarayarak Bakara Sure'sinin onuncu ayetini paylaştı.  "Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır.”  diye yazdı. 

sosylu-1.jpg

Peki Bakara Suresi'nin ilgili ayeti ne anlama geliyor?

Diyanete göre Soylu'nun paylaştığı ayeti kelimenin meali şöyle:

Kalbi bozuk olan münafıklar, Allah Teâlâ’nın Hz. Peygamber’e ve müminlere çeşitli lutuflarını gördükçe, İslâm’ın adım adım tamamlanarak yerleştiğini müşahede ettikçe haset ve kinleri artmakta, bu da bozuk kalplerini daha bozuk hale getirmektedir.

Ruh ve beden sağlığı bakımından kalp çok önemli bir organdır; o sağlıklı olunca bütün vücut sağlıklı olur. Kur’an dilinde kalp daha ziyade vicdan, iman ve ahlâkın merkezi mânasında kullanılmaktadır. Münafıklık, ikiyüzlülük bir ahlâksızlıktır; vicdanda, ahlâk merkezinde mevcut bir bozukluğun acı meyvesidir, nifak devam ettikçe bozukluk da nicelik ve nitelik yönünden artarak devam eder.
 

 

İlgili Haberler
Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.