Süleymancılar yeni yurt açıyor!

Süleymancılar yeni yurt açıyor!

Süleymancılar Cemaati Endonezya'nın Serang Sehrinde hafızlık okulu açıyor. Okulun temel atma töreni 23 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi.Odatv’den Gülseren Tozkoparan’ın haberine göre üç katlı olacak ve 4 bin m2 kapalı...

Süleymancılar Cemaati Endonezya'nın Serang Sehrinde hafızlık okulu açıyor. Okulun temel atma töreni 23 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Odatv’den Gülseren Tozkoparan’ın haberine göre üç katlı olacak ve 4 bin m2 kapalı alanı kapsayacak okulun 300 öğrenci kapasiteli olacağı, 1,5 yıl içinde yapımının bitirilmesinin planlandığı kaydedildi.

Yapımı bitirilen okulun kalan tüm ihtiyaçlarının UICCI- United Islamic Cultural Centre of Indonesia kuruluşu şemsiyesi altında Müslümanların yardım ve hasenatı ile tamamlanacağı bildirildi.

Şimdilik yalnızca erkek öğrenci alacak okulda, 1 yıllık hafızlık kursu sonrası Türkçe ve Arapça dillerinin okutulacağı ayrı bir bölüm olacak ve mezuniyeti takiben öğrencilere Türkiye'de eğitim için burs imkanları sunulacağı da verilen bilgiler arasında.

SÜLEYMANCILAR O YURT YANGINIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Süleymancılar Cemaati Adana’nın Aladağ ilçesindeki yurt yangınıyla gündeme gelmişti. 29 Kasım'da yurtta çıkan yangında 10 öğrenci, yurt yetkilisinin 6 yaşındaki kızı ve bir eğitmen olmak  üzere 12 kişi hayatını kaybetmiş, 24 kişi yaralanmıştı.

suleymanendonezya.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim