Suriye: ABD, hava saldırılarında en az 50 sivili öldürdü

Suriye: ABD, hava saldırılarında en az 50 sivili öldürdü

Suriye devlet haber ajansı SANA, ABD liderliğindeki koalisyona ait uçakların Deyrezzor’un doğusundaki Bağuz kampına düzenlediği hava saldırılarında

Suriye devlet haber ajansı SANA, ABD liderliğindeki koalisyona ait uçakların Deyrezzor’un doğusundaki Bağuz kampına düzenlediği hava saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 50 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Suriye devlet haber ajansı SANA, ABD liderliğindeki uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının Deyrezzor’un doğusundaki Bağuz kampına yönelik hava saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 50 kişinin öldüğünü duyurdu.

Yerel kaynaklara dayandırılan haberde, bugün ABD liderliğindeki koalisyon güçleri tarafından düzenlenen bombardımanda çok sayıda sivilin de yaralandığı belirtildi.

Esad: Suriye’ye karşı savaş ekonomik temelde yeniden şekilleniyor

ONLARCA AİLE HEDEF ALINDI

Hava saldırılarının bölgede IŞİD’in mevzilerinden kaçan onlarca aileyi hedef aldığı belirtildi.

Yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunduğu ifade edilirken ölü sayısının artabileceği bildiriliyor.

Suriye-Irak sınırı yakınlarındaki Bağuz köyü çevresinde çoğu kadın ve çocuklardan oluşan sivilleri hedef aldıkları saldırıda beyaz fosfor bombası kullanmıştı.

BAĞIMSIZ MEKANİZMA OLUŞTURULMALI

SANA, Suriye’nin defalarca BM nezdinde konuyu gündeme getirdiğini ve ABD’nin ülkede işlediği suçları soruşturmak üzere bağımsız bir uluslararası mekanizma oluşturulmasını talep ettiğini bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya